Коблівська об'єднана територіальна громада

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Загальна інформація

Дата: 28.10.2019 13:07

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) утворений рішенням №1  22 сесії 8 скликання Коблівської сільської ради від 16.02.2018 року. В  новій  редакції  положення  про територіальний центр прийнято рішенням  №6  від 27 серпня 2018 року 29 сесією 8 скликання  Коблівської  сільської  ради.

Фінансування та утримання територіального центру соціального обслуговування  передбачено програмою «Турбота»  відповідно рішення №4  22 сесії 8 скликання Коблівської сільської ради від 16.02.2018 року «Про внесення змін до додатку №1 заходів щодо виконання Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які   постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи «Турбота» на 2017-2020 роки».

Станом на 01.07.2019 року , в   територіальному центрі соціального обслуговування Коблівської сільської ради  функціонує 2 відділення, в т.ч.:

• догляду вдома
  • надання адресної натуральної та грошової допомоги.

З початку року  в територіальному  центрі отримали соціальні послуги 259 громадян, з них обслужено по відділенням:

• догляду вдома   -  44 особи
  • надання адресної натуральної та грошової  допомоги - 215 осіб.

По відділенню догляду вдома на  початку року на обліку знаходились 44 особи. Протягом шести місяців поточного року знято з обслуговування: 3 чоловіка  по причині смерті, 3 чоловіка по особистим заявам ,прийнято на обслуговування -2 чоловіка.

Станом на 01.07.2019 року обслуговується 40 пенсіонерів, з них:

• мають інвалідність 5 чоловік
  • мають  3 групу   рухомої  активності -16 чоловік , 4 групу рухомої активності  - 14 чоловік ,5-ту групу рухомої активності -10 чоловік .

У відділенні догляду вдома територіального центру працюють 9 соціальних  робітників, які надають  різні за змістом соціальні послуги пенсіонерам в залежності від групи рухомої активності, індивідуального плану надання  соціальних послуг: придбання, доставка продуктів харчування, допомога в приготуванні їжі, приготування їжі, прибирання житла, вмивання (купання),прання, заміна постільної білизни, оплата комунальних послуг, обробка присадибної ділянки.

Серед осіб , які охоплені надомним обслуговуванням  по віковій категорії 60% мають вік 80 і більше  років, серед них  5 чоловік мають  90 і більше років.

25 осіб, які знаходяться на надомному обслуговуванні-одинокі громадяни, що  зовсім не мають дітей   або рідних , які зобов»язані їх доглядати (обслуговуються  безоплатно); 8 осіб мають дітей пенсійного віку, що дає їм право отримувати соціальні  послуги також безоплатно; 7 сіб мають дітей не пенсійного віку, тому 5-ть  з них на платній основі отримують соціальні послуги, 2-є пенсіонерів  звільнені  від сплати по рішенню комісії по розгляду заяв щодо звільнення від плати за соціальні послуги (протокол комісії від 14.03.2019року).

З початку року  соціальним робітникам закуплено 6  велосипедів (по спец.рахунку від платних послуг  територіального центру), сумки, робочі рукавиці.

Робота відділення з організації надання адресної натуральної грошової допомоги  включає основні три напрямки:  надання послуг перукаря, організація роботи пункту прокату засобів реабілітації та пункту прийому та видачі речей,що були у вжитку.

Щосереди,  працівники територіального центру , в тому числі перукар  в рамках планових виїздних  прийомів  Коблівської сільської ради відвідують старостинські округи, в с.Коблеве  послуги перукаря організовано два рази на місяць. З  початку  року перукар надала 277 послуг, з них 106 повторно, тобто кількість  пенсіонерів, що отримують даний вид послуг станом на  01.07.2019 року  становить  171 особа.

При  відділенні адресної  натуральної та грошової допомоги  в 2019 році запрацював пункт прокату технічних та інших засобів  реабілітації (створений рішенням №88 виконкому Коблівської  сільської  ради від 21 грудня 2018 року). З початку  2019 року,  особи, які не мають інвалідність ,але потребують  засоби  реабілітації - отримали їх в пункті прокату  (3 чол.ходунки,1 чол. - тростину металеву).

Засоби  реабілітації закуплені за рахунок запланованих коштів по територіальному центру на 2019 рік (2 ходунків, 2 тростини металеві  ), благодійно передано терцентру 2 тростини ( депутат сільської ради Полухін Генадій,с.Коблеве) , ходунки передала терцентру Білоус Марія (с.Виноградне). Одинока пенсіонерка, що знаходиться на надомному обслуговуванні (с.Українка), та  не має групи інвалідності (ампутована нога в травні місяці) забезпечена інвалідним візком (по домовленості з управлінням соціального захисту населення).

Територіальний центр продовжує співпрацю з релігійними організаціями (Храм Ікони Божої Матері Федорівської,с. Кошари). В травні місяці цього року храм передав територіальному центру велику кількість речей, що були у вжитку (більше 600 одиниць), які розподіляються по селам для передачі їх малозабезпеченим громадянам та багатодітним сім'ям.

Також поповнюють пункт збору речей, що були у вжитку  мешканці сіл громади. За перше півріччя поточного року речі, що були у вжитку отримали  40 малозабезпечених громадян (в тому числі багатодітні сім»ї) в кількості 587 одиниць.

Всього за перше півріччя 2019 року на утримання терцентру профінансовано 556,2 тис.грн., при плані 613,2 тис. грн., що складає 91 %.

Звернутися до територіального центру соціального облсуговування можно у приміщенні Коблівської сільської ради на першому пооверсі. Телефон: (05153) 9 66 72.