Коблівська об'єднана територіальна громада

Що таке субсідія? Хто на неї має право та куди звертатися?

Дата: 28.10.2019 13:31

Субсидія — це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг.

ХТО МАЄ ПРАВО НА СУБСИДІЮ?

Субсидія призначається одному з зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Соціальна норма житла для призначення субсидії з 1 жовтня встановлюється виходячи з 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців, а на оплату природного газу (електроенергії), що споживається на індивідуальне опалення, — на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням. У разі коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або за двоставковим тарифом, субсидія призначається на зазначений період починаючи з місяця звернення за її призначенням.

КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ТА ЯКІ ДОКУМЕНТИ НАДАТИ ЖИТЕЛЯМ КОБЛІВСЬКОЇ ОТГ?

Для призначення житлової субсидії жителям Коблеве, Морське, Виноградне необхідно звернутися до відділу соціального захисту сім’ї, дітей та молоді Коблівської сільської ради (перший поверх). Жителям старостинських округів необхідно звертатися до соціального працівника їхнього округу в сільській раді.

Документи, які необхідно взяти з собою для подання заяви та декларації (бланки надаються):

1. Паспорти та ідентифікаційні коди всіх зареєстрованих громадян у даному домогосподарстві.
  2. У разі якщо зареєстрований, наприклад, чоловік, який перебуває в офіційному шлюбі з дружиною, яка зареєстрована за іншою адресою – її паспорті дані та ідентифікаційний код.
  3. Свідоцтва про народження дитини (дітей) до 14 років, після зазначеного віку тільки паспорт (id-картка).
  4. Книжки по оплаті комунальних послуг за газо-, електро-, водопостачання (з метою зазначення особових рахунків).
  5. Технічний паспорт та свідоцтво права власності на нерухоме майно (з метою уточнення загальної та житлової площі).
  6. У разі не проживання когось із членів домогосподарства за даною адресою – довідка з фактичного місця проживання. Наприклад, за адресою в с.Коблеве зареєстровані батько, мати та повнолітній син, який фактично проживає в м.Одеса. Синові необхідно надати довідку з фактичного місця проживання із зазначенням точної адреси, наприклад, м.Одеса, вул. Миру, буд.1, кв. 15.

За консультаціями необхідно звертатися за телефоном (05153) 9 66 72.