A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Коблівська сільська територіальна громада
Миколаївська область

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА від КП “КОБЛІВСЬКИЙ СІЛЬКОМУНГОСП” НА ВИКОНКОМ 15.01.2019 ЩОДО РОЗРАХУНКІВ ПЛАНОВИХ ТАРИФІВ 2020 РІК. ТАБЛИЦЯ ПЛАНОВИХ ТАРИФІВ

Дата: 29.01.2020 13:34
Кількість переглядів: 1560

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА щодо розрахунків тарифів на 2020 рік на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, вивезення побутових відходів що надаються Комунальним підприємством «Коблівський сількомунгосп» Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області.

Завантажити документ можно за посиланням нижче.

ВСТУП

Комунальне підприємство «Коблівський сількомунгосп» Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області (код ЄДРПОУ 33730878) створено для забезпечення населення, установ та підприємств Коблівської сільської ради послугами з централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення побутових відходів. КП «Коблівський сількомунгосп»» засновано на комунальній власності територіальної громади Коблівської сільської ради  . Уповноваженими органами з управління підприємства є виконавчий комітет Коблівської сільської ради

Комунальне підприємство «Коблівський сількомунгосп» діє на підставі статуту та ліцензії на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення  АЕ №186436  від 11.11.2013року.

Джерелом централізованого водопостачання сіл Коблівської сільської ради є вода, що піднімається з артезіанських свердловин.

Централізоване водовідведення від користувачів  по каналізаційній мережі транспортуються на очисні споруди КП ДОЗ «Причорномор?я».

Актуальність перегляду встановлених тарифів обумовлена наступними об’єктивними причинами:

 1. набранням чинності з 1 січня 2019 року змін і доповнень до Галузевої угоди між Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки, в яких зокрема переглянутими в бік збільшення тарифних коефіцієнтів  та коефіцієнтів співвідношень, що враховуються при визначенні тарифних ставок працівників;
 2. зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб та рівня мінімальної заробітної плати відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік»
 3. зростанням тарифів на електроенергію та вартості інших матеріальних ресурсів та послуг сторонніх організацій.

У зв’язку з цим діючі на підприємстві тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення побутових відходів  не відшкодовують витрати на виробництво та надання послуг.

З метою забезпечення стабільного та якісного виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, вивезення побутових відходів виникла потреба в перегляді діючих тарифів до економічно-обґрунтованого рівня.

Розрахунок собівартості з централізованого водопостачання  та водовідведення на 2020 рік здійснено згідно Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869.

Розрахунок собівартості вивезення побутових відходів здійснено згідно Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 року № 1010.

Діючі протягом базового періоду року тарифи:

Планові  тарифи:

 • тариф на послуги з централізованого водопостачання – 24,44 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);
 • тариф на послуги з централізованого водовідведення – 24,03 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість);
 • тариф на послуги вивезення побутових відходів  – 184,57 грн. за 1 куб. м (без податку на додану вартість).

Річний план надання послуг ліцензованої діяльності на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, (далі – Річний план) сформовано відповідно до галузевих методик, діючих положень, стандартів та нормативно-правових актів України, та ПІТНВПВ КП «Коблівський сількомунгосп».

Економічно обґрунтовані плановані витрати визначені на підставі державних та галузевих нормативів витрат ресурсів, та нормативів, встановлених на підприємстві, техніко-економічних розрахунків, кошторисів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді.

Прибуток у тарифи на послуги не включається, оскільки розроблена інвестиційна програма.

Нижче наводиться пояснення щодо:

 1. Річного плану на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
 2. Економічно обґрунтованих планованих витрат.
 3. Розподілу витрат між видами діяльності підприємства.

1. РІЧНИЙ ПЛАН ЛІЦЕНЗОВАНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Відповідно до п. 11 ПКМУ №869 Річні плани ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення складаються окремо за видами такої діяльності (водопостачання, водовідведення) на підставі фактичних за останні п’ять років та прогнозованих обсягів централізованого водопостачання та водовідведення з урахуванням укладених із споживачами договорів та інших техніко-економічних факторів. Зокрема у річному плані діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення на плановий період враховано зміни обсягів централізованого водопостачання та водовідведення в результаті економічного розвитку населених пунктів, що обумовлено збільшенням кількості споживачів ліцензіата, серед населення.

При розрахунку Річного плану ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення підприємства враховано «Поточні індивідуальні нормативи використання питної води комунального підприємства «Коблівський сількомунгосп», що погоджені Управлінням екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації від 05.01.2018року, територіальним органом Державного агентства водних ресурсів України у Миколаївській області від 29.02.2018 року, та затверджені рішенням виконавчого комітету Коблівської сільської ради № 9 від 16.02.2018р. терміном на 5 років.

Розрахунок втрат і необлікованих витрат води, окремих складових технологічних витрат у водопровідному господарстві, окремих складових технологічних витрат у каналізаційному господарстві КП «Коблівський сількомунгосп» виконаний на підставі Методики розрахунку втрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №180 від 25.06.2014  та Методики розрахунку технологічних витрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №181 від 25.06.2014

* Таким чином, встановлені підприємству КП «Коблівський сількомунгосп» поточні ІТНВПВ не повинні перевищувати 225,114 куб. м/на 1000 куб. м. товарної питної води:

 • втрати питної води в системах водопостачання – 29,948 куб. м/на 1000 куб. м. піднятої води;
 • технологічні витрати питної води в системах водопостачання – 16,87 куб. м/на 1000 куб. м. піднятої води;
 • технологічні витрати водовідведення * – 7,677 куб. м/на 1000 куб. м. відведених стічних вод.

Затвердженні поточні ІТНВПВ КП «Коблівський сількомунгосп» не перевищують значень поточних галузевих ТНВПВ, передбачених п. 2 та п. 3 розділу ІІ Порядку розроблення ІТНВПВ.

Планування обсягів проведено підприємством на підставі техніко-економічних розрахунків із урахуванням фактичних значень у 2016, 2017 , 2018 , 9 місяців 2019 року (+ 4 квартал 2018 року) роках та з урахуванням підключення нових абонентів. Основні показники річного плану наведені у Додатку 28 Річний план надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

Витрати на технологічні потреби води та її втрат у процесі виробництва та реалізації прийняті до розрахунку в розмірі 18,9 % від обсягу виробництва послуг (води).

2. РОЗРАХУНОК ПЛАНОВАНИХ ВИТРАТ, ЩО ВКЛЮЧАЮТЬСЯ ДО ПОВНОЇ СОБІВАРТОСТІ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ, ВИВЕЗЕННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

Планування витрат КП «Коблівський сількомунгосп» здійснено відповідно до вимог Порядку формування тарифів та Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати»», затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 318 від 31.12.1999 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 27/4248 від 19.01.2000 року (далі – П(С)БO 16 «Витрати»):

До планованих витрат операційної діяльності включаються:

 1. Планована виробнича собівартість централізованого водопостачання та водовідведення, що містить наступні складові витрат:

1.1 прямі матеріальні витрати, у т.ч.:

 • електроенергія,
 • витрати на матеріали, запасні частини та інші матеріальні ресурси;

1.2 прямі витрати на оплату праці,

1.3 інші прямі витрати:

 • внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,
 • амортизація;
 • інші прямі витрати;

1.4 загальновиробничі витрати (розподілені та нерозподілені, визначені з використанням бази розподілу).

 1. Адміністративні витрати (визначені з використанням бази розподілу).
 2. Витрати на збут (визначені з використанням бази розподілу).

Планування витрат здійснено із застосуванням нормативного методу на підставі державних і галузевих нормативів використання матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів, норм з оплати праці, нормативів витрат з управління та обслуговування виробництва.

Витрати, об’єктивне нормування яких неможливе, сплановано з урахуванням економічно обґрунтованих витрат за попередній рік, без застосування прогнозних індексів зміни цін виробників промислової продукції та на підставі діючих на підприємстві договорів та кошторисів.

Повна собівартість централізованого водопостачання та водовідведення (без ПДВ) становить: 6069,2 тис. грн. – централізоване водопостачання,  та  1686,8 тис. грн. – централізоване водовідведення відповідно ( Додаток 16 та 18).Повна собівартість послуг з вивезення побутових відходів 3311,9тис.грн.(Додаток 33).

На зміну тарифів вплинули в першу чергу наступні чинники:

1) збільшилися обсяги реалізації, що враховані в діючих тарифах на 4,3 %

2) зросли витрати на оплату праці:

 • у розрахунку фонду заробітної плати передбачено наступні зміни – зростання прожиткового мінімуму, зростання галузевих коефіцієнтів, змін у штатному розписі підприємства.

Зростання фонду оплати праці в 2020 році порівняно з 2017 роком обумовлюється тим, що в розрахунку 2017 року прожитковий мінімум враховано на рівні 1450 грн.,  а на 2020 р. – на рівні прожитковий мінімуму 2102 грн., Галузевий коефіцієнт змінено з 1,4 до 1,6, а також збільшено між розрядні коефіцієнти у робочих. Враховано доплату за безперервний  стаж роботи.

3) зросли планові витрати на електричну енергію на виробничі потреби – на 277,3 тис. грн. або на 27,7 %.

4) інші витрати зросли у зв’язку з підвищенням витрат на ремонти, паливо-мастильні матеріали, тощо.

Детальні розрахунки за статтями витрат наведено в додатках.

3. РОЗПОДІЛ ВИТРАТ МІЖ ВИДАМИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

В розрахунках на 2020 рік розподіл загальновиробничих витрат виконано пропорційно прямих витрат, а розподіл витрат на збут та адміністративних витрат – пропорційно виробничої собівартості.

З метою аналізу елементів витрат, які вплинули на зростання тарифів проведено аналіз відхилень елементів планових тарифів від діючих та аналіз складових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

В таблиці нижче наведені розміри діючих та планових тарифів по елементах витрат  та їх відхилення від діючих тарифів в абсолютних значеннях та у відсотках.

Структура тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення комунального підприємства “Коблівський сількомунгосп”

Застосування нових економічно обґрунтованих тарифів дозволить підприємству відшкодовувати витрати на надання послуг та забезпечити стабільне водопостачання і належний рівень відведення стоків.

В. о. начальника А. В. Курічук

Завантажити документ .doc


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь