A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коблівська сільська територіальна громада
Миколаївська область

ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ ВІДДІЛУ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ КОБЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Дата: 25.02.2020 15:24
Кількість переглядів: 1019

13 лютого 2020 року на базі методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Коблівської сільської ради відбулося засідання науково-методичної ради за участю заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти громади.

Під час засідання були розглянуті такі питання:

 1. Планування роботи методичної служби у 2020 році, затвердження її структури.
 2. Аналітична діяльність адміністрацій закладів освіти щодо підвищення кваліфікації педагогічних кадрів громади протягом 2019 року
 3. Створення умов для підвищення рівня професійної компетентності педагогів із метою забезпечення якості освіти в межах ОТГ
 4. Порядок замовлення документів про загальну середню освіту державного зразка.
 5. Про хід реєстрації здобувачів освіти 11 класів ЗЗСО для проходження ЗНО в 2020 році
 6. Організація та проведення в 2019/2020 навчальному році державної підсумкової атестації осіб,  які здобувають загальну середню освіту. 

По першому питанню виступила завідувачка МК Панич Наталя, яка довела до присутніх підсумки роботи методичної служби у 2019 році та наголосила на пріоритетних напрямках розвитку методичної роботи в 2020 році.

Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Коблівської сільської ради є структурним підрозділом відділу освіти, молоді та спорту Коблівської сільської ради, який відповідно до чинного законодавства, здійснює методичне забезпечення системи загальної середньої та дошкільної освіти Коблівської ОТГ, постійне підвищення кваліфікації педагогічних працівників та сприяє розвитку творчої ініціативи педагогів у міжкурсовий період. 

Працівниками методичного кабінету визначено мету діяльності на 2020 рік:

 1. Реалізація державної політики в галузі освіти і виховання, Програми розвитку освіти Коблівської сільської ради на 2017-2021 роки.
 2. Організація удосконалення відповідної фахової освіти та підвищенні професійної компетентності працівників освіти відповідно до світових стандартів, розвитку їхнього творчого потенціалу, педагогічної майстерності, підвищенні інтелектуального і загальнокультурного рівня.
 3. Навчально-методичне забезпечення запровадження Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти та інклюзивного навчання.
 4. Навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу в закладах освіти та координація методичної роботи.
 5. Виявлення, апробація та впровадження в практику перспективного педагогічного досвіду.
 6. Організація проведення представницьких педагогічних заходів, презентацій, моніторингових досліджень у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.
 7. Організація розробки, апробації і поширення навчально-методичних матеріалів.

Основними завданнями діяльності методичного кабінету в 2020 році у контексті впровадження Концептуальних засад реформування початкової школи «Нова українська школа» визначені:

 1. Забезпечення розвитку регіональної системи безперервної освіти педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа», нових державних освітніх стандартів та сучасних підходів, забезпечення її випереджувального характеру відповідно до напрямів реформування системи освіти та суспільних викликів.
 2. Забезпечення системи методичного супроводу педагогічних працівників та керівних кадрів, реалізація сучасних технологій фахового і професійного вдосконалення, забезпечення ефективного функціонування та інноваційного розвитку регіональної системи освіти.
 3. Забезпечення методичного та організаційного супроводу  системного підвищення кваліфікації  педагогічних працівників закладів освіти ОТГ.
 4. Тренінгові навчання учителів початкової школи для забезпечення ефективного впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти.
 5. Здійснення супервізії щодо моніторингу якості проведених занять та наставництво.
 6. Забезпечення виконання програми розвитку освіти  на 2017-2021 рр.
 7. Сприяння формуванню демократичної культури в закладах та установах освіти через вироблення відповідних процедур для захисту прав людини і впровадження демократичних цінностей.
 8. Впровадження в роботу закладів дошкільної освіти Базового компоненту дошкільної освіти, комплексної  програми «Дитина». 
 9. Підвищення якості шкільної освіти з огляду на трансформацію освітніх і навчальних програм. 
 10. Завершити реалізацію ІІІ (практично-діяльнісного) етапу, а з січня 2021 р. розпочати реалізацію ІV (коригуючого) етапу науково-методичної теми закладів освіти ОТГ «Розвиток професійної компетенції педагогічних працівників  в умовах модернізації освітнього процесу в закладах освіти Коблівської сільської ради ОТГ».
 11. Забезпечення наступності між ланками освіти (дошкільною та початковою), реалізація принципу безперервності між допрофільною підготовкою здобувачів освіти  основної школи та профільним навчанням у старшій школі.
 12. Підвищення мотивації вчительства, усвідомлення етичних засад і власної моральної мети, підвищення професійної майстерності, а також утвердження свободи професійної діяльності;
 13. Здійснення науково-методичного забезпечення організації заходів з патріотичного виховання всіх учасників освітнього процесу, які сприятимуть формуванню у дітей та утвердженню у педагогів і батьків національних цінностей, що притаманні громадянину України, підтримують прагнення кожної особистості до духовного, інтелектуального, творчого та фізичного розвитку задля розквіту держави в цілому.
 14. Забезпечення своєчасного та повного виконання заходів щодо підготовки та організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2020 році. Методичний супровід організації, підготовки, проведення державної підсумкової атестації.
 15. Вивчення стану та результатів викладання предметів і курсів, аналіз організації освітньої та методичної роботи у закладах освіти.
 16. Забепечення якісної підготовки учнівських команд до виступу на Всеукраїнських учнівських олімпіадах (у тому числі інтернет-олімпіадах), конкурсах, турнірах, фестивалях, змаганнях.
 17. Формування здоров’язбережувальної компетентності педагогів, здобувачів освіти та їх батьків, досягнення позитивних змін у формуванні основ здорового способу життя. Подальший розвиток фізичної культури і спорту, реалізація спортивно-масових заходів.
 18. Продовжити формування електронної бази даних ППД, інноваційної діяльності окремих педагогів. 
 19. Здійснення комплексної інформатизації освіти ОТГ через ЗМІ, забезпечення ефективної роботи офіційного сайту МК, персональних сайтів (блогів) та сторінок методистів (у т. ч. сторінок (спільнот) у соціальній мережі «Facebook»). Забезпечення методичного супроводу діяльності та створення нових (у випадку відсутності) сайтів.
 20. Підтримка ініціатив батьківської громади, дитячих та молодіжних організацій, активізація роботи учнівського самоврядування в закладах загальної середньої освіти. Виховання людини, здатної адекватно реагувати на всі зміни, що відбуваються в суспільстві.

Реалізація цих завдань здійснюватиметься завдяки системі методичної роботи, яка об’єднується вертикаллю «Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Коблівської сільської  ради – міжшкільні методичні об’єднання – методичні об'єднання закладів освіти».

З окреслених питань прийнято методичні рекомендації.

Голова НМР Н. Панич.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора