A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коблівська сільська територіальна громада
Миколаївська область

Звіт про роботу директора Коблівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Коблівської сільської ради Березанського району Миколаївської області Кравцової Людмили Іванівни за 2018–2020 рр.

Дата: 20.08.2020 19:37
Кількість переглядів: 694

Колектив Коблівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ставить перед собою складні завдання, визначені кардинальними напрямками розвитку сучасної освіти.

Стратегічне управління навчальним закладом, продуманість майбутніх планів дозволяють навчальному закладу  успішно працювати на завтрашній день.

Керуючи закладом, я завжди опиралась на віру в потенціал працівників, на те, що людина може використовувати свій потенціал краще. Прагну до створення сприятливої і продуктивної атмосфери усередині колективу, бажаю максимально використовувати знання співробітників. Основна мета - взаємодіяти таким чином, щоб сприяти росту і розвитку педагогів, спираючись на їх потенціал, талант, сили.

За період перебування на посаді (16.08.2018-16.08.2020) очолюваний мною колектив працював над створенням інноваційного простору для формування, інтелектуальної, соціально-активної, творчої особистості в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа», а саме:

 • Впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти 
 • Створення умов для забезпечення доступної та якісної освіти, що  відповідає запитам особистості, вимогам суспільства;
 • Модернізація змісту методів, форм навчання і виховання, удосконалення системи контролю за здійсненням навчально-виховного процесу;
 • Спрямування науково-методичного потенціалу педагогів школи на підвищення рівня навчальних досягнень учнів, якості уроку;
 • Створення умов для реалізації інтелектуального потенціалу вчителів і обдарованої молоді, лідерських якостей майбутніх громадян України;
 • Широке залучення ІКТ у навчально-виховний процес, управлінську діяльність;
 • Забезпечення соціального захисту та безпечних умов навчання та праці учасників навчально-виховного процессу;
 • Забезпечення моніторингу навчальних процесів;
 • Сприяння розвитку  творчих здібностей учнів, створення умов для їх самореалізації, відродження кращих  надбань українського народу, його культурних та національних традицій;
 • Формування здоров’язберігаючої компетенції, створення умов для покращення здоров’я дітей;
 • Зміцнення і  оновлення матеріально-технічної бази школи через ефективне використання бюджетних та залучення позабюджетних коштів.

А тепер конкретніше:

Діяльність колективу спрямована на реалізацію освітнього кредо: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу в усій його гармонії.

У 2019 році педагогічний колектив Коблівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, під моїм керівництвом, нагороджено дипломом І ступеня за підготовку матеріалів для участі у виставці педагогічного досвіду. Звичайно, це вже результат роботи за 2018-2019 н.р.

Кадрове забезпечення закладу:

Було організовано участь учителів у професійних конкурсах

За результатами професійних конкурсів 2018-2019 навчальний рік:

Федорович Світлана Іллівна:

 • Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2019» (номінація «Основи здоров’я») – ІІІ місце  (обласний етап);
 • Обласний конкурс: «Педагогічний досвід освітян Миколаївщини – 2019» - І місце - Номінація: «Досвід упровадження електронних підручників в освітній процес загальної середньої освіти при вивченні предметів філологічного та художньо - естетичного напрямів».

За результатами професійних конкурсів 2019-2020 навчальний рік:

 • Журба Ірина Миколаївна: Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2020» (номінація «Початкова освіта») – І місце  (районний етап), V місце (обласний етап).
 • Бессонова Мар’яна Володимирівна: Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2020» (номінація «Зарубіжна література») – ІІ місце  (районний етап).

Важливою складовою роботи  школи є праця з обдарованими учнями, яка відобразилася у результативності участі школярів в учнівських олімпіадах, предметних конкурсах.
 

Результати ІІ (районного) етапу предметних олімпіад:

Якщо у 2018-2019 н.р. не було жодного переможця ІІІ (обласного) етапу предметних олімпіад, то у 2019-2020 навчальному році ми мали трьох переможців:

 • Куліш Марія, учениця 11 класу - ІІ місце з географії (учитель Панич Наталя  Дмитрівна);
 • Колісніченко Руслана, учениця 8 класу - ІІ місце з хімії (учитель Химич Світлана Сергіївна);
 • Іванов Максим, учень 8 класу – ІІІ місце з фізики (учитель Сажнєва Євгенія Борисівна).

Якість підготовки учнів до обласних творчих заходів завжди контролює директор закладу та вносить при потребі відповідні корективи. 

У 2019-2020 навчальному році ми мали у ІІ етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика чотирьох переможців, а у ІІІ (обласному) етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови  імені Петра Яцика учениця 3 класу Ганган Ірина зайняла ІІІ місце (учитель - Подимова Людмила Леонтіївна).

Якщо провести моніторинг навчальних досягнень учнів 3-11-х класів, то чітко прослідковується зростання в 2019-2020 навчальному році кількості учнів, які працюють на високому та достатньому рівні, підвищення середнього бала, та зниження кількості учнів, які мають бали початкового рівня:

За результатами здачі ЗНО заклад перебував у 2018 році на 174 місці в області, в 2019 ми змогли піднятися на 76.

З метою удосконалення організаційної системи управління, опановування навичок ХХІ сторіччя, які будуть необхідні для успішної самореалізації та майбутнього успіху закладу, влітку 2020 року відбулася реєстрація та проводиться активне розгортання в Коблівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів системи G-suite.

G-suite for education - це  пакет хмарного програмного забезпечення та цифрових інструментів для спільної роботи, який надає чудові можливості для організації в тому числі дистанційного навчання. Вчителі можуть проводити трансляції та відеозустрічі з учнями, зберігати необмежену кількість будь-яких файлів і документів, публікувати та перевіряти домашні завдання, створювати онлайн тести, презентації, журнали з оцінками, навіть писати і малювати на віртуальній дошці. З 17 серпня плануємо проводити активне тренування педагогічних працівників. І з 1 вересня розпочинаємо роботу в системі G-suite.

Після того, як Коблівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів, серед 300 закладів – учасників, вийшов у фінал конкурсу, директор закладу у Києві зуміла довести, що саме ми серед дев’яти фіналістів достойні отримати обладнання міжнародного гранту «FIRST  LEGO LEAGUE JUNIOR».

Четверо наших учителів в Києві пройшли навчання тренерів «FIRST LEGO League Junior» і в закладі для учнів початкової школи розпочали функціювати декілька груп гуртка «Основи робототехніки WeDo», їх метою є формування компетентностей особистості засобами технічного конструювання - навчання через дію.  

Також в закладі працює гурток робототехніки на базі платформи Arduino. Використання Arduino.

Інтегрованість  різних  навчальних  предметів  у  «Основи робототехніки» відкриває  нові можливості  для  реалізації новітніх освітніх концепцій та проектів,оволодіння новими навичками та розширення сфери інтересів.

У 2018-2019 н.р. у закладі працювало 12 гуртків та секцій, у 2019-2020 - 16 гуртків та секцій. Крім гуртків "Основи електроніки  та робототехніки на базі Arduino" та «Лего» ще гуртки образотворчого мистецтва «Палітра», арт-декору  «Веселка», спортивних танців «Сюрприз»,  хореографії «Kiss», секція «Юний футболіст» та ін.

Заняттями в шкільних гуртках охоплено 239 учнів - це 73%; обласний показник до 35 %.

Результати своєї діяльності гуртківці представляють під час предметних тижнів, беруть участь у культурно-масових та суспільно-корисних заходах, які проходять в закладі. Наших вихованців з гуртка  спортивних танців “Сюрприз” знають в усій Україні та за її межами, бо вони  є преможцями обласних, всеукраїнських, міжнародних змагань.

Переконана що більшість із Вас оцінили роботу гуртка арт - декору “Веселка”, їхні квіти з фоамірану не залишають нікого байдужими. Професійно виступають наші  учаснити театрального колективу. 

Хочу навести кілька прикладів щодо результатів  участі наших дітей в обласних конкурсах:

 • Обласний конкурс- виставка «Український сувенір» 

І місце - Будак Владислав «Український віночок»;
ІІ місце - Новал Василь Українська народна іграшка «Вітрячок».
Конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування «Лідер року» 
ІІ місце Трофимчук Наталія.

 • Обласний конкурсу читців-декламаторів «Поетична пристань»

ІІ місце Трофимчук Наталія вірш О.Василенка «Я - українка».
ІІІ місце Горшков Єгор вірш Л.Костенко «Доля»; гумореска П.Глазового «Як ми з кумом футболістами були».

 • Обласний конкурс солістів-вокалістів «Миколаївські дзвіночки»

ІІІ місце Топал Алевтина.

 • Обласний фестиваль-конкурс дитячих театральних колективів «Світ надії Дивосвіт».

ІІ місце (Горшкова Поліна, Горшков Єгор, Ляснікова Надія, Машков Артур, Бойко Олександра, Березенко Ганна, Бараболя Ксенія, Топал Алевтина).

Систематично проводяться заходи, спрямовані на розширення та поглиблення зв’язків школи, сім’ї та суспільства. 

В нашому навчальному закладі навчається 116 учнів соціальних категорій, що складає 34%  від загальної кількості дітей.

Під особливою увагою знаходяться діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Ці діти завжди мають можливість отримати безкоштовне оздоровлення, вони забезпечені шкільними підручниками, організоване безкоштовне харчування для цих учнів.Звичайно, це вагоме рішення Коблівської сільської ради.

В закладі організовуються та проводяться з учнями правовиховні та правоосвітні заходи.

Діти отримують цікаву та корисну інформацію про проблеми сьогодення в учнівському середовищі. 

Двічі на рік проводяться загальношкільні батьківські збори. Так, 17.05.2019 р.   проведено загальношкільні батьківські збори, а зранку в цей день, батьки мали змогу відвідати 15 відкритих уроків. Думаю, що таку практику необхідно продовжувати. 

Відповідно до законодавства, по завершенню навчального року директор закладу повинен звітувати перед громадою, трудовим колективом, батьками про результати діяльності за попередній рік. 29.08.2019 р. було проведено звіт директора закладу “Про діяльність Коблівського ЗЗСО І-ІІІ ст. за 2018-2019 н.р.”. Відповідно до протоколу від 29.08.2019 р. № 7  результати таємного голосування щодо оцінки роботи директора мали такий результат: “оцінили роботу директора” - 63 чол., “не оцінили роботу”-6 чол. За підсумками 2019-2020 н.р. звіт директора викладено на сайт закладу (через запровадження карантину), де кожен громадянин може оцінити роботу, внести свої пропозиції. 

На виконання законів України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про охорону дитинства», «Про освіту», рішення Коблівської сільської ради в закладі було організоване дворазове харчування:

 • сніданок - 1-4 класи (110 учнів), 5-6 класи (11 учнів) - вартістю - 5.50 грн (за кошти батьків); 
 • обід - 1-4 класи (142 учні), 5-11класи (47 учнів - учні сироти, діти під опікою, з багатодітних сімей, з малозабезпепчиних сімей, діти учасників АТО) – за бюджетні кошти (вартість  15,00-17,00 грн). 5, 10 класи (за кошти батьків) - 36 учнів.

Гарячим харчуванням  було охоплено 241 учень, що становить 72 % всіх учнів закладу.

За ініціативи директора закладу, з метою покращення харчування учнів на початку жовтня проводилося анкетування серед батьків. Результати опитування дали можливість виявити ряд проблем та намітити шляхи їх усунення.  

Контрольне зважування готової продукції відповідає нормам. Покращилась якість готової продукції. Протягом року чотири рази дирекцією закладу спільно з батьками проводились перевірки без попередження. Практично зауважень не виявлено, проте на перспективу необхідне придбання нових плит, жарочної шафи, марміту для підігріву.

Норми харчування в 2019-2020 н.р. виконано на:

 • м’ясо - 100 %
 • риба - 75%
 • овочі 65%
 • молочні продукти - 60 %
 • крупи, бобові - 100%
 • картопля - 87%
 • фрукти, соки - 35%
 • яйця - 100 %
 • хліб -100 %
 • цукор - 100 %
 • борошно - 80%.

В листопаді 2019 р. було придбано в шкільну їдальню стелажі, столи, протирочну машину, новий посуд, морозильну камеру. 

Систематично медичною сестрою, педагогічними працівниками здійснюється контроль за станом здоров’я учнів, дотриманням ними правил особистої гігієни.

Ведеться облік прийому хворих дітей, яким надається перша невідкладна допомога.

Протягом 2018-2019 навчального року перша невідкладна допомога була надана 560 учням, у 2019-2020 навчальному році – 690 учням, це значить, що учні протягом року звертались за допомогою по кілька разів. 

З метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, запобігання всім видам дитячого травматизму, посилення відповідальності педагогічних працівників за життя та здоров’я учнів, в закладі освіти організована робота з питань профілактики дитячого травматизму, вивчення правил безпеки життєдіяльності, як під час навчальних занять, так і в побуті.

В закладі стало традицією проводити практичні заняття- евакуацію у зв’язку уявною пожежою. З лютого 2020 р. встановлено постійне чергування технічного персоналу при вході до закладу, біля санвузлів. Встановлено графік чергування учителів.  

Все це направлено на безпеку дітей в закладі. Батьки учнів є свідкам того, що постійно проводяться заходи з безпеки життєдіяльності. Перед канікулами учням та батькам обов’язково направляється пам’ятка щодо безпечного поводження.

В закладі помісячно затверджені теми бесід з попередження травматизму та безпеки життєдіяльності. Наприклад:


 

З 12 березня заклад працює в умовах карантину з дотриманням протиепідемічних заходів. В ході моніторингу встановлено, що 85-90 дітей Коблівського ЗЗСО І-ІІІ ст.  мають доступ до комп’ютерів вдома, 9 учнів зовсім не мають зв’язку; інші користуються мобільними телефонами. Відсутність комп’ютерів негативно впливає на навчання за дистанційною формою. Ця проблема не тільки учнівська, а і шкільна, державна. Сподіваюсь, що держава вникне в дану проблему, а ще більше сподіваюсь, що наші учні будуть навчатись у звичному режимі. 

Під особистим контролем директора постійно знаходиться питання щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.

Протягом 2018-2019 навчального року було:

 • частково відремонтовано асфальт на подвір’ї закладу
 • встановлено 64 вікна і троє дверей
 • утеплена зовнішня стіна класної кімнати 1- Б класу та удосконалено систему опалення (замінено 4 батареї та металеві труби на пластикові)
 • відремонтовано та облаштовано гардеробну кімнату, медичний кабінет
 • придбано 9 комп’ютерів у зборі (для кабінетів інформатики), 2 ноутбуки, 1 ксерокс, 1 комп’ютер
 • для шкільної їдальні  придбано додатковий посуд, морозильну камеру для м’яса, бойлер
 • придбано автобус Еталон на 31 місце для здійснення підвозу учнів
 • класні кімнати перших класів забезпечені обладнанням відповідно до  вимог НУШ, оновлено фойє закладу
 • в холі закладу облаштовано краєзнавчий музей
 • проведено капітальний ремонт двох класних приміщень та наповнення відповідним обладнанням щодо вимог НУШ для перших класів 2019 – 2020 навчального року
 • облаштовано ігрову зону для учнів початкової школи
 • створено клас гімнастики та хореографії
 • створено нову ігрову кімнату для майбутніх першокласників
 • облаштовано зону спілкування для учнів 5 – 11 класів
 • за результатами Грантового конкурсу «Моя школа 2019» отримано кошти і закуплено обладнання для реалізації проектів: «Робототехніка», «Шкільна кіностудія», «Рекуперація повітря».

Протягом 2019-2020 навчального року було придбано:

 • комплект музичного обладнання – 22464 грн
 • 3 інтерактивні дошки – 39000 грн
 • 6 проекторів з екранами – 72000 грн
 • 10 комп’ютерів – 100500 грн
 • 6 ноутбуків – 75000 грн
 • обладнання для кабінетів хімії, біології, географії – 218345 грн
 • кондиціонер в актову залу – 17760 грн
 • зимові скати для шкільного автобуса – 18500 грн
 • бензокосарка – 2000 грн
 • для харчоблоку придбано морозильну камеру, бойлер
 • проведено капітальний ремонт трьох санвузлів – 355000 грн
 • класні кімнати перших класів забезпечені обладнанням відповідно до вимог НУШ
 • оновлено центральне фойє та фойє початкової школи
 • створено виставковий куточок
 • завершується капітальний ремонт класного приміщення та наповнення відповідним обладнанням щодо вимог НУШ для першого класу 2020 – 2021 навчального року
 • облаштовується ігрова зона для учнів початкової школи та ресурсна кімната для дітей з особливими освітніми потребами (освоєно 30000 грн)
 • отримано перший транш обладнання міжнародного гранту «FIRST  LEGO LEAGUE JUNIOR» (5 наборів)
 • створено ландшафтний куточок
 • облаштувується мале футбольне поле
 • обладнано овочевий цех (підведена вода, каналізація, встановлені ємності для миття овочів, покладено плитку, пофарбовано стіни)
 • проведено шпаклювання та фарбування  коридорів харчоблоку
 • проведено ремонти коридорів закладу, пожежних евакуаційних виходів
 • в коридорах початкової школи встановлено лавочки, які виготовлені зі старих парт, також оновлені старі шафи. 

Велику та постійну допомогу для покращення матеріально-технічного стану закладу надають наші спонсори Боз О.К., Осипенко О.В. Всього  за 2018-2020 р. спонсорами закуплені меблі, фарба, тюль, цемент, зроблено капітальний ремонт класу для учнів - першокласників на суму близька 80 тис. грн.  

Покращення матеріально-технічної бази закладу – результат співпраці дирекції, відділу освіти, молоді та спорту, Коблівської сільської ради, спонсорів, батьків. Протягом 2018-2020 р. виділено та освоєно з бюджету Коблівської сільської на заклад близько 3 млн. грн.

В планах: оснащення “зеленого класу”, ігрового майданчика для учнів початкової школи, реконструкція харчоблоку, капільний ремонт спортивної зали, коридорів, центрального входу, заміна електропроводки, відновлення кабінету, який раніше був задіяний під котельню, будівництво надвірного туалету. Дуже хочеться, щоб наші учні мали якнайкращі умови для навчання в закладі. 

Я чітко усвідомлюю, що сьогодні поставлені нові завдання у розвитку освіти. Змінюються покоління, змінюються технології, ідеї, світосприйняття. І за характером освіта має бути інноваційною тому, що за нею майбутнє. А майбутнє починають творити наші діти.

Тож закликаю всіх: громаду, депутатів, батьків, учителів об’єднатися і працювати на наше майбутнє, на наших дітей. І нехай це дерево життя та періодів року, яке створене для майбутніх першокласників розквітає, удосконалюється, приносить задоволення усім учасникам освітнього процесу.
 

Директор закладу: Л.І. Кравцова. 10.08.2020 р. 
 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора