Коблівська об'єднана територіальна громада

Нагородження медаллю Волохова Івана Йосиповича

Дата: 29.10.2020 10:42

Відділ соціального захисту сімї, дітей та молоді Коблівської сільської ради радий повідомити, що жителя села Виноградне Волохова Івана Йосиповича було нагороджено медаллю «Почесний ветеран України» за поданням сільського голови Володимира Панича. Медаль вручили голова ради ветеранів Березанського району Зінін Михайло та очільник Коблівської ОТГ Панич Володимир.

Відзнака «Почесний ветеран України» є вищою нагородою Ради Організації ветеранів України. Цією відзнакою президія Ради Організації ветеранів України нагороджує ветеранів, які зробили значний внесок у розвиток і зміцнення ветеранського руху , які беруть активну участь в діяльності ветеранських організацій.

Волохов Іван Йосипович народився 14 жовтня 1929 року в Житомирській області, Базарського району, с.Межиліське. Батьки були простими селянами. Хоча матір була із заможної родини, тому батько пішов до неї в «прийми» (як кажуть в народі). Проте в 1931 році їх розкуркулили, в результаті чого родина вже з чотирма дітьми на той час виїхала до Білорусії, в Могильовську область. Батько працював на залізничній дорозі, мати доглядала за дітьми. В кінці 1932 року сімя повернулася на Батьківщину, однак скрута змусила батька поїхати на заробітки на Далекий Схід, двох старших доньок забрали до себе родичі, а матір з Іваном та ще одним братом залишилися втрьох. Застала родина тяжкі часи: безгрошівя та голод. В 1935 році батько повернувся додому та влаштувався працювати в колгосп, проте вже в 1941 році пішов на фронт. Протягом цього часу в родині було вже 8 дітей.

Волохов Іван закінчив 4 класи перед початком війни та ще 2 класи по її закінченню. В червні 1949 року був призваний до лав радянської армії, де і прослужив 5 років та три місяці, адже служив в Російському флоті старшим матросом. Демобілізувався в 1954 році та майже одразу одружився на сестрі свого однослуживця, яка проживала в Білорусії в 40-ка кілометрах від Гомеля.

Ще 4 роки відвідував вечірню школу, а потім вступив до Московського приладобудівного технікуму за спеціальністю слюсаря контрольно-вимірювальних приладів.

Трудова діяльність почалася з 15 листопада 1954 року слюсарем на Реченському меблевому комбінаті. Також протягом різних періодів працював і інженером-метрологом, начальником КВП, електриком, робітником по догляду скважин тощо.

Дружина хворіла, тому лікарі порадили змінити місце проживання на південний регіон. Так у 1982 році родина Волохових опинилася в м.Миколаєві, де проживав брат Івана Йосифовича, який і порадив йому податися до с.Ленінка (нині с.Виноградне Коблівської ОТГ), оскільки саме в цьому році відкривався виноробний завод «Росія». Працював Іван Йосипович на підприємстві до 02 липня 2013 року. Має більше 60-ти років трудового стажу. Підприємство виділило родині будинок для проживання, де вони і жили довгі роки. 22 квітня 2014 року дружина померла, тому нині Іван Йосифович проживає один, проте його провідує дочка, яка мешкає в м.Южне, Одеської області.

Являється «ветераном праці» (посвідчення серія АІ №701732) від 04 вересня 2003 року.

Також нагороджений орденом «Трудового Красного Знамени» (Ж № 456947) 07 червня 1971 року. Нагороджений ювілейною медаллю «За доблестный  труд. В ознаменование 100-летия со дня рождения Владимира Ильича Ленина» від імені Президіуму Верховної Ради СРСР від 06 квітня 1970 року. Нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» Указом Президента України від 14 жовтня 1999 року, медаллю «60 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» Указом Президента України від 21 лютого 2005 р., ювілейною медаллю «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» Указом Президента України від 02 квітня 2010 року.

Волохов І.Й. – це людина з великої літери, яка пройшла тяжкий життєвий шлях від війни та голоду в дитинстві до втрати старшого сина та дружини, проте не втрачає оптимізму і по цей день. Завжди усміхнений, привітний, доброзичливий.