Коблівська об'єднана територіальна громада

КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Коблівської сільської ради запрошує до співпраці

Дата: 12.11.2020 16:55

Колектив «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Коблівської сільської ради запрошує всіх, хто причетний до розвитку галузі освіти в громаді, до творчої співпраці!

З 03 листопада почав працювати «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Коблівської сільської ради Головні нормативно-правові документи Міністерства освіти і науки України свідчать: «Педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру».

Закон України «Про освіту»: «Підготовка педагогічних і науково-педагогічних працівників, їх професійне самовдосконалення – важлива умова модернізації освіти».

Національна доктрина розвитку освіти

Учитель – основна дійова особа у реформуванні сучасної освіти. Змінюються орієнтири освіти – змінюється й сам вчитель, змінюється мета й завдання його освітянської діяльності.

Сучасний педагог має бути готовим до змін, а тому доволі актуальною є проблема неперервної освіти (або освіти протягом життя), спрямованої на професійне становлення, удосконалення педагогічної майстерності й підвищення кваліфікації.

Сучасне суспільство потребує нової якості освіти, що можливо досягти лише шляхом реформ. На новий якісний рівень за таких умов має вийти професіоналізм педагога. У компонентній формулі Нової української школи провідне місце відводиться педагогу нової формації, що перебуває в авангарді суспільних перетворень: умотивованому, компетентному, кваліфікованому, який має академічну свободу й розвивається професійно впродовж життя.

Центр створений у результаті реформування методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Коблівської сільської ради. В центрі будуть працювати консультант та практичний психолог під керівництвом директора. Сьогодні хочу познайомити з молодими, енергійними освітянами, які планують   впроваджувати в життя нові ідеї. Адже робота Центру абсолютно інша і нова та цілком відрізняється від роботи методичних кабінетів. В.о. практичного психолога призначено Пугачову Яну Юріївну, в.о. консультанта Мангул Марію Олегівну.

Хоч Центр, як установа, робить свої перші кроки, вже виготовлено установчі документи, розробляється Стратегія розвитку закладу, проводиться робота щодо створення офіційного сайту, формується база даних підвищення кваліфікації педагогів, банк даних учасників фахових спільнот. Центр не дублюватиме функції методичного кабінету, а здійснюватиме допомогу й підтримку вчителю, а не контроль. Цим центри професійного розвитку відрізнятимуться від методкабінетів  наголосила Панич Наталя Дмитрівна.

Мета Центру професійного розвитку педагогічних працівників: консультативна підтримка вчителям щодо професійного розвитку, супервізії, документації закладу, освітніх та навчальних програм, організації освітнього процесу. Сприяння професійному розвитку педагогів здійснюватиметься, зокрема, через координацію професійних спільнот, поширення інформації щодо професійного розвитку, формування баз даних програм підвищення кваліфікації та джерел, необхідних для професійного розвитку. Окрім того, на Центр буде покладена робота з психологічної підтримки педагогів.

Також фахівці центру надаватимуть консультації щодо особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання та щодо впровадження компетентнісного, особистісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.

Наша провідна ідея – створення необхідних умов для розвитку творчої ініціативи й академічної свободи педагогів закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, Комунального закладу “Інклюзивно-ресурсний центр”.  Допомогти педагогам стати прогресивними реформаторами, разом з усіма освітянами впроваджувати нові ідеї, які «ідуть у ногу з часом», допомогти розкрити свій потенціал не лише школярам, а й усім педагогічним працівникам.

12 листопада спеціалістами КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Коблівської сільської ради проведено онлайн-семінар на тему: «Мета та напрямки роботи ЦПРПП Коблівської сільської ради». До онлайн-зустрічі долучилися керівники та заступники з НР закладів освіти Коблівської сільської ради, директори ЦПО та ІРЦ.

Колектив «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Коблівської сільської  ради запрошує всіх вас до творчої співпраці!

Удосконалення методичної майстерності – це передусім самоосвіта,   особисті ваші зусилля, спрямовані на підвищення власної культури праці і в першу чергу культури мислення. В.Сухомлинський

В.о. директора Центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталя Панич.