Коблівська об'єднана територіальна громада

ЦПРПП проведено онлайн-засідання «Технологія формувального оцінювання: прийоми та практики»

Дата: 22.12.2020 10:10

Я шукав не помилки в учнівських роботах, а успіхи. Якщо хоч одне слово в реченні написано правильно, якщо хоч один математичний приклад вирішено правильно – це успіх. Я підкреслюю це зеленим: "Молодець! Я радий, я здивований! Захоплений тобою!"

Ш.Амонашвілі

Кожен педагог усвідомлює розмаїтість учнівської спільноти. Хтось уміє читати чи не з пелюшок і пише чудові есе, хтось ходить на соробан і йому на математиці так легко, що аж нудно, а хтось гарно малює і щасливий у цьому. То як же їх усіх, таких різних, оцінювати за однією шкалою? Забезпечити індивідуальний підхід до кожного учня, похвалити, підтримати, підбадьорити можна за допомогою формувального оцінювання.

Формувальне оцінювання має на меті підвищити якість навчання молодших школярів через порівняння попередніх і наступних успіхів учнів.

21 грудня 2020 року фахівцями Центру професійного розвитку педагогічних працівників Коблівської сільської ради було проведено онлайн – засідання «Технологія формувального оцінювання: прийоми та практики» під час якого були обговорені питання доцільності використання формувального оцінювання, головні його умови та можливі прийоми та техніки, які може використати вчитель, який працює в початкових класах. В.о. консультанта Центру професійного розвитку педагогічних працівників Мангул Марія Олегівна запропонувала цілу низку прийомів, які стануть у нагоді під час проведення уроків.  В.о. практичного психолога Пугачова Яна Юріївна наголосила на психологічні чинники розвитку школярів, як невід’ємної складової системи оцінювання в початкових класах ЗЗСО, надала поради з доцільності застосування зазначених технік на різних етапах уроку.

Вцілому захід пройшов на емоційній ноті, всі учасники мали змогу висловити свої думки щодо даного питання, поділитися власним досвідом з колегами.