Інформація щодо стану реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”

Дата: 24.12.2020 11:35

Кабінетом Міністрів України 25.11.2020 схвалено постанову № 1180 ,,Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка”, якою, зокрема, передбачено забезпечення натуральною допомогою „пакунок малюка” новонароджених дітей, а також надається можливість батькам у разі неотримання ,,пакунку малюка” в натуральній формі отримати грошову компенсацію (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744).

Станом на 17.12.2020 підписано 453 додаткових угод про приєднання до пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” та внесено до Реєстру закладів торгівлі, розміщеному на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Реєстр закладів торгівлі налічує 3041 магазин, з яких - 90 інтернет-магазинів.

В свою чергу АТ ,,Комерційний банк ,,ПриватБанк” видано соціальні картки для виплат одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка” 99,3 тис. батькам новонароджених.

На сьогодні в системі соціального захисту населення зареєстровано 89,9 тис. осіб, з яких 82,3 тис. особам уже перераховано на картки отримувачів кошти грошової компенсації на суму 416, млн грн, з них :

вересень – 13,3 тис. осіб (67,5 млн грн),

жовтень – 21,5 тис. осіб (108,5 млн грн),

листопад – 24,8 тис. осіб (125,6 млн грн.),

грудень – 22,7 тис. осіб (114, 7 млн грн).

Одержувачі компенсації, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі речі в закладах торгівлі, що приєдналися до реалізації пілотного проекту.

У поточному році понад 153,8 тис. дітей забезпечено натуральною допомогою „пакунок малюка? та 82,3 тис. особамвиплачено грошову компенсацію його вартості (88%, народжено 269,8 тис. дітей).