Мінсоцполітики ініціювало обговорення проекту 9-ї періодичної доповіді України про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

Дата: 11.12.2020 15:54

11 грудня 2020 року відбувся семінар, присвячений звітуванню України про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Проведення ініційованого Мінсоцполітики заходу підтримано структурою ООН Жінки в Україні. У заході взяли участь Урядова уповноважена з питань гендерної політики, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, голова офісу ООН Жінки в Україні, керівниця Відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні, керівники та представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Ревук зазначила, що Конвенція це не тільки міжнародне зобов’язання нашої країни, а, перш за все, конкретні дії для покращення становища жінок у тих сферах, де існує нерівність. Мінсоцполітики активно працює над створенням системи для запровадження гендерного підходу у діяльність державних органів, що, у свою чергу, забезпечить врахування потреб жінок і чоловіків у їхньому різноманітті та скорочення гендерної нерівності в усіх сферах життєдіяльності суспільства.

Запрошена доповідачка Далія Леінарте, членкиня Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок, зробила загальний огляд ролі Комітету у захисті прав жінок, його робочих методів, застосовуваних у процесі звітування, а також загальних рекомендацій, прийнятих Комітетом. Під час семінару представлено інструменти використання Конвенції як базису для обов’язкового правового аналізу та розробки довгострокових національних стратегій у сфері гендерної рівності та прав людини та відповідних планів дій з їх реалізації, а також надано коментарі щодо першого проекту дев’ятої періодичної доповіді України про виконання Конвенції, яка має бути подана до Комітету до 9 березня 2021 року.

Для довідки: Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок була підписана Україною у 1980 році, ратифікована – у 1981 році. У1999 році ООН прийнято Факультативний протокол до Конвенції, який дає можливість подання до Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок індивідуальних скарг (ратифіковано Верховною Радою України у 2003 році).

Відповідно до статті 18 Конвенції, раз на чотири роки країна представляє національні доповіді про заходи, вжиті для виконання зобов’язань. Україна представила 8 періодичних доповідей.