A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коблівська сільська територіальна громада
Миколаївська область

Уряд України набув членства у Міжнародній коаліції за рівну оплату праці (EPIC)

Дата: 10.12.2020 15:54
Кількість переглядів: 275

Генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер 9 грудня 2020 року повідомив Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про прийняте позитивне рішення щодо приєднання Уряду України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці.

Україна стала другою (після Канади) країною, яка має повноправне тристороннє членство в EPIC (раніше до Коаліції приєдналися Конфедерація роботодавців України, Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, а також Київський інститут гендерних досліджень).

Приєднання до Коаліції є важливим кроком у виконанні зобов’язання щодо зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, взятого Україною в межах участі в міжнародній ініціативі „Партнерство Біарріц?, до якої Україна приєдналася у серпні 2020 року.

Позитивний досвід держав, які приєдналися до Коаліції, є важливим для України з огляду на вибраний нею курс на євроінтеграцію та необхідність консолідації зусиль органів виконавчої влади, об’єднань профспілок, об’єднань роботодавців, організацій громадянського суспільства, а також наукових кіл, спрямованих на усунення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.

За даними Держстату, у ІІІ кварталі 2020 року в Україні середньомісячна заробітна плата чоловіків на 22 % перевищувала середньомісячну заробітну плату жінок. Порівняно з відповідним періодом 2019 року цей показник покращився на 2,3 пункти. Натомість, в деяких сферах економічної діяльності (наприклад, у фінансовій та страховій діяльності) розрив в оплаті праці жінок і чоловіків становить до 35 відсотків. Майже однаковим є рівень оплати праці жінок і чоловіків у тих сферах, де заробітна плата невисока (адміністративне та допоміжне обслуговування, функціонування бібліотек, освіта).

 

Для довідки

ЕРІС – це міжнародна ініціатива, започаткована Міжнародною організацією праці, ООН-Жінки, Організацією економічного співробітництва та розвитку для зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, дотримання принципу рівної оплати за рівноцінну працю в усіх країнах і галузях.
До Коаліції приєднуються центральні органи виконавчої влади (міністерства, відповідальні за формування та реалізацію політики у сфері праці та зайнятості, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, центральні органи виконавчої влади в галузі статистики), об’єднання роботодавців і профспілок, відповідні агенції ООН, громадські об’єднання та наукові установи.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.09.2020 № 1127-р було схвалено проект листа Уряду України до секретаріату Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора