З нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека? у Мінсоцполітики відбулося засідання „круглого столу?

Дата: 29.10.2020 15:57

29 жовтня 2020 року за ініціативи Міністерства соціальної політики України та за підтримки структури ООН Жінки в Україні відбулось засідання „круглого столу? з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека?.

У заході взяли участь заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, Координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Генрік Вілладсен, Голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова, заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, представники Мінсоцполітики, заступники голів ОДА, представники структурних підрозділів ОДА, представники міжнародних організацій та громадських об’єднань.

У своєму виступі Ольга Ревук привітала всіх учасників „круглого столу? з тим, що Уряд затвердив другий Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека? на період до 2025 року, висловила вдячність усім фахівцям, які працювали над створенням цього документу. Також вона зазначила, що резолюція Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека? – це резолюція, яка здійснила дуже важливий крок – вона показала, що під час війни люди страждають по-різному, роблять свій внесок по-різному, і це потрібно враховувати. Розуміння впливу збройних конфліктів на жінок та дівчат та наявність ефективних організаційних механізмів, що гарантують їхній захист та повну участь у мирному процесі, можуть у значній мірі сприяти підтриманню та укріпленню міжнародного миру та безпеки.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко також привітала всіх учасників заходу з приєднанням України до кола друзів ООН з підтримки Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та наголосила на необхідності локалізації місцевих планів дій з виконання зазначеної резолюції.

Учасники „круглого столу? від державних органів влади, міжнародних та громадських організацій підтвердили важливість імплементації порядку денного „Жінки, мир, безпека? на шляху до впровадження ґендерної рівності в країні.

Було представлено результати соціологічного дослідження впливу збройної агресії Російської Федерації на жінок і дівчат, чоловіків та хлопців. Презентоване дослідження розміщено на офіційному сайті Мінсоцполітики в розділі „Гендерна політика?.

З огляду на карантинні заходи „круглий стіл? проводився в онлайн-форматі.