Обговорено уроки і перспективи локалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека"

Дата: 28.01.2021 14:55

27 січня 2021 року відбулась міжнародна конференція, присвячена питанням локалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека?, співорганізатором якої виступило Міністерство соціальної політики України.

Захід об’єднав понад 200 учасників та учасниць із центральних та місцевих органів виконавчої влади, об’єднаних територіальних громад, міжнародних та громадських організацій.

У ході конференції обговорені питання ролі локалізації Національного плану дій, співпраці органів влади і громадськості, розглянуті успішні кейси реалізації документу на місцевому рівні та шляхи врахування потреб цільових груп, інформування, комунікації та адвокації, а також питання щодо перспектив локалізації Національного плану дій.

Заступниця Міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції Ольга Ревук під час свого виступу відзначила, що у 2021 рік Україна увійшла з другим Національним планом дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека?.

Мінсоцполітики, як головний розробник другого для України Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека?, активно співпрацювало з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, центральними та місцевими органами виконавчої влади, з міжнародними та громадськими організаціями. Розробленню документу передувало проведення консультацій у 9-ти областях України та низка стратегічних сесій.

Ольга Ревук акцентувала увагу на особливостях місцевих планів дій та важливості залучення до їх реалізації об’єднаних територіальних громад. Зокрема, заходи місцевих планів дій мають:

враховувати регіональні особливості;

працювати на досягнення стратегічних цілей, визначених Національним планом дій;

базуватися на основі системного та постійного аналізу статистичних даних та інших джерел стосовно становища цільових груп, які охоплює документ;

передбачати проведення моніторингу.

Інтегрованим показником, що буде свідчити про успішність документу в цілому, є місце України в Індексі ООН із становища жінок, миру і безпеки. На сьогодні Україна посідає 105 місце із 167 країн світу.

За словами Ольги Ревук, регіональні плани дій з реалізації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека? до 2025 року мають стати живим і дієвим інструментом для розширення участі жінок у секторі безпеки та оборони, а також надання допомоги постраждалим від насильства, пов’язаного з конфліктом.