Матеріали громадського аудиту системи освіти

Дата: 19.04.2021 09:02

№ 11 від 16 квітня 2021 р.

Коблівському сільському голові

В.М. Паничу

Матеріали громадського аудиту системи освіти»

Шановний Володимире Михайловичу!

ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» спільно з Коблівською сільською радою, ГО «ЕКО. Березань» Миколаївським місцевим центром БВПД реалізує проект «Добра освіта гармонійних громадах Березанщини» за підтримки МФ «Відродження».

Командою проекту протягом вересня 2020 р. – квітня 2021 р. на основі наданої Вами інформації проведено громадський аудит місцевої системи освіти.

Направляємо аналітичну записку та презентацію дослідження.

Нагадуємо, що прийнятий у січні 2020 р ЗУ «Про повну загальну середню освіту» конкретизував вимоги, строки, умови та кроки по впровадженню нової трирівневневої системи загальної середньої освіти.

Згаданим законом разом з ЗУ «Про освіту» визначені такі типи закладів: початкова школа (початкова освіта, 1-4 класи); гімназія (базова середня освіта, 5-9 класи); ліцей (профільна середня освіта, 10-12 класи).

Для приведення існуючої мережі шкіл у відповідність необхідно ОМС перепрофілювати (змінити тип) заклади загальної середньої освіти.

Сільрада може прийняти рішення щодо створення, перепрофілювання розвитку комунальних початкових шкіл, гімназій та матиме право на освітню субвенцію . Але, нажаль, створити ліцей та отримати субвенцію місцева громада менш 50 тис мешканців не має право. Ці рішення мають бути прийняти до 01.09.2024 року (Ст. 32 та Прикінцеві положення ЗУ «Про повну загальну середню освіту»).

З повагою,

Директор                             Михайло Золотухін