Уряд збільшив бюджет Пенсійного фонду України на 18,5 мільярдів гривень

Дата: 06.10.2021 13:42

Сьогодні Урядом внесено зміни до бюджету Пенсійного фонду України на 2021 рік щодо його збільшення на 18,5 мільярдів гривень для забезпечення своєчасних та в повному обсязі виплат пенсій.

Це дозволить планово підвищити пенсії з 1 грудня. Підвищення відбудеться у зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати до 6500 грн.

Уряд також збільшив дохідну та витратну частини Пенсійного фонду України, зокрема у зв’язку з проведенням виплат з 1 липня:

щомісячної доплати до пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам;

підвищених мінімальних пенсійних виплат учасникам бойових дій;

підвищених пенсійних виплат особам з інвалідністю, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю І групи.

Також з 1 жовтня забезпечено виплату особам віком від 75 до 80 років доплат до пенсій у розмірі 400 грн. При цьому мінімальна пенсійна виплата для них встановлена в розмірі 2500 грн за наявності страхового стажу у жінок 20 років та у чоловіків - 25 років.

Уряд послідовно проводить заходи щодо підвищення соціальних стандартів для українців. Збільшення пенсій, зарплат та соціальних виплат відбувається на регулярній основі.