Уряд визначив порядок виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам за минулі періоди

Дата: 10.11.2021 15:23

Сьогодні Уряд врегулював порядок виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам за минулі періоди.

Внутрішньо переміщеним особам забезпечено своєчасну щомісячну виплату пенсії в призначеному розмірі з дати звернення за відновленням пенсії.

Суми пенсій, які не одержані внутрішньо переміщеними особами за минулий період, що передував зверненню за відновленням виплати, не виплачувалися та обліковувалися в органах Пенсійного фонду України.

Порядком започатковано відновлення виплати сум пенсій за минулий період пенсіонерам з числа внутрішньо переміщених осіб, у тому числі тим, які зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території.

Починаючи з 2022 року, щомісяця такі суми будуть виплачувати у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного на 1 січня відповідного року, за окремою бюджетною програмою до повної виплати недоотриманої особою пенсії.