До уваги випускників! Інформація стосовно Пробного ЗНО 2022

Дата: 18.01.2022 11:22

Зовнішнє незалежне оцінювання забезпечує право осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання  результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку.

Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Учасникам зовнішнього оцінювання створюють рівні умови шляхом  стандартизації процедур  проведення зовнішнього оцінювання.

Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.

Зовнішнє незалежне оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення державної підсумкової атестації; результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів не встановлюються.

Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання, яку використовують як оцінку за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти та для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти.

ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, із яких у 2022 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1 Українська мова
2 Українська мова і література
3 Математика (завдання рівня стандарту)*
4 Математика
5 Історія України
6 Англійська мова
7 Іспанська мова
8 Німецька мова
9 Французька мова
10 Біологія
11 Географія
12 Фізика
13 Хімія

Результати з певного навчального предмета визначаються за:

• рейтинговою шкалою 100-200 балів– для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
  • критеріальною шкалою 1-12 балів– для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання

Рішення про встановлення порога «склав/не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав/не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.

Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.

Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.

Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Для осіб з порушенням зору, завдання друкуються рельєфно-крапковим шрифтом Брайля з:

• української мови
  • української мови і літератури
  • історії України
  • біології
  • математики

Графік пробного ЗНО:

05 січня до 22 січня 2022 року

на сайті Херсонського РЦОЯО (https://khersontest.org.ua/)-реєстрація на пробне ЗНО.

Реєстрація вважається завершеною за умови надходження коштів на рахунок Херсонського РЦОЯО - в Особистому кабінеті протягом 5 робочих днів з дня оплати з’являється статус «Сплачено»

19 березня 2022 року

пробне ЗНО із предметів: українська мова; українська мова та література

26 березня 2022 року

пробне ЗНО із предметів біологія; географія; історія України; математика; математика (завдання рівня стандарту); фізика; хімія; іноземні мови (англійська, іспанська, німецька, французька)

Очно в пунктах пробного ЗНО

Обрати можна один або два предмети.

Вартість пробного ЗНО складає 300 гривень за один предмет.      Останній день оплати - 25       січня 2022 року.

10 березня

розміщення запрошення

19 березня

викладення робочих зошитів з української мови, української мови та літератури