7 квітня-Всесвітній день здоров'я. Як зберегти психічне здоров'я під час війни?!

Дата: 07.04.2022 11:57

Під час військових дій обов'язок кожного – дбати не лише про своє фізичне здоров'я, а й про свій психічний стан. Тільки в умовах збереження здорового глузду можна приймати вірні рішення про безпеку та приносити користь собі, своїй родині та країні у цей непростий час.

Якщо у вас порушився сон, знизився апетит, є відчуття апатії, "лізуть" нав'язвиві, негативні думки, ви уникаєте спілкування з близькими?! Це ознаки психологічного виснаження!!!

Пропонуємо Вам правила покращення та збалансування вашого психічного стану:

1. Інформаційна гігієна. Перестаньте скролити стрічку в соцмережах. Беріть інформацію лише з перевірених джерел. Не розповсюджуйте неперевірені дані
  2. Кордони спілкування. Не витрачайте енергію та емоції на людей, які вас засмучують, злять, викликають неприємні почуття. Цілком нормально обмежити з ними спілкування.
  3. Почуття гумору. Намагайтеся зберігати стійкість та позитивний настрій. Не розкидайте, особливо якщо від вас залежить благополуччя інших.
  4. Допомагайте оточуючим. Почуття згуртованості допоможе почуватися у безпеці. Допомагаючи іншим, ви отримаєте приплив гормонів, відчуття щастя та контролю над ситуацією.
  5. Звертайтеся до психологів. Якщо відчуваєте, що не справляєтеся із ситуацією, скористайтесь професійною допомогою. Можна знайти контакти з психологами, які проводять безкоштовні консультації.
  6. Піклуйтесь про себе. Не пускайте внутрішній стан на самоплив. Слідкуйте за своїми емоціями та шукайте способи покращити самопочуття.
  7. Дихайте. Якщо потрібно заспокоїтись, скористайтеся простою технікою дихання. Видих повинен бути довшим за вдих. Також допомагають медитації, фізичні вправи.