МЕДІАОСВІТА: ВИКЛИКИ ВОЄННОГО ЧАСУ

Дата: 28.04.2022 13:36

27 квітня 2022 року для педагогів Миколаївської області проведено вебінар "Медіаосвіта: виклики воєнного часу", організаторами якого були Центр цифрової освіти та медіакультури Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з Академія Української Преси.

Під час заходу виступили:

- Василь Шуляр, д.пед.наук, доцент, директор МОІППО, який продемонстрував інформаційно-освітній ресурс «Переможний вісник МОІППО», що систематично наповнюється працівниками інституту та містить усю необхідну інформацію для педагогів області в період воєнного часу.

- Максим Запорожченко, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури МОІППО, модератор заходу, зосередив увагу учасників на 4 основих тезах у підтримку необхідності масового поширення медіаграмотності серед населення України та проведення подібних заходів:

- прискорення процесу «подвоєння» бази знань та інформації;

- низький або нижчий середнього «індекс медіаграмотності» половини українців (дослідження «Детектор медіа»);

- низький рівень володіння цифровими навичками населення нашої країни (дослідження Мінцифри);

- активна фаза збройної агресії рф проти України і, як наслідок, збільшення кількості пропагандистських наративів та інформації, яку важко перевірити.

- Оксана Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси, основна спікерка заходу, розповіла про особливості медіаосвіти в часи війни, а саме:

- Як медіаосвіта відповідає на виклики воєнного часу?

- Якими є особливості спілкування з учнівством у часи війни?

- Наскільки слід довіряти різноманітним джерелам інформації?

- Як убезпечити себе від інфодемії часів війни?

- Заходи та ресурси АУП із медіаграмотності на допомогу освітній спільноті України.

Трансляція заходу доступна за покликаннями:

Завершення: https://www.youtube.com/watch?v=2XyaOPGLYTQ

Детальна інформація: МОІППО