Поради випускникам 2022 року щодо здачі національного мультипредметного тесту

Дата: 20.05.2022 12:49

Шановні батьки та опікуни! Шановні випускники!

У цей важкий для України час, Ваш вклад у перемогу над ворогом – це здобуті знання!

Будьте впевнені у своїх силах (але не самовпевнені), адже ви – кращі з кращих і в у нашій державі!

1.  Нагадуємо, що кожен з Вас має свою власну інформаційну сторінку, де Вам будуть повідомлені усі деталі проходження тестування. Увійти туди можна, використавши свій логін та пароль. УЦОЯО вже надіслало SMS з даними для входу до е-кабінетів для учасників мультипредметного тесту (НМТ). Обов’язково збережіть ці дані. Якщо ж ??Ви його не отримали, то до 19 травня буде працювати спеціальна «гаряча лінія», куди ви маєте зателефонувати:

(095) 523-46-47;

(066) 680-55-28;

(068) 146-02-21;

(068) 142-05-95).

Оператори «гарячої лінії» володітимуть інформацією тільки щодо логінів і паролів для входу на Інформаційну сторінку.

Докладніше за посиланням:https://testportal.gov.ua/

2. Нагадуємо, що НМТ проводитиметься офлайн – так само, як минулі роки. Тож Ви повинні будете прийти до визначеного в районі місця проживання (або тимчасового перебування) центру тестування і скласти іспит. Враховуючи воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час. Так, Ви матимете на проходження тесту мінімум 10 днів (без урахування можливої додаткової сесії), щодня варіанти завдань будуть різними, аби забезпечити прозорість результатів.

3. Питанням складання НМТ за кордоном наразі активно займається МОН: вирішуються питання організації пунктів для складання НМТ в країнах Європи й вже є попередня домовленість про 2 центри в Німеччині, 2 в Італії та 6 у Польщі.

4. Разом з цим наголошуємо, що можливості скласти тест повторно у разі незадовільної першої спроби – не буде.

5. Як під час виконання демонстраційного тесту, так і під час реального тестування ви зможете:

обирати послідовність виконання завдань;

за потреби повертатися до попередніх завдань;

змінювати варіант відповіді.

Після завершення роботи над тестом ви одразу отримаєте результати тестування за кожен блок завдань із різних предметів.

6. Тепер сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а один, оскільки НМТ охоплює завдання з трьох навчальних предметів: з української мови, математики та історії України (по 20 питань з кожного предмету).

Час на виконання завдань збільшили до 120 хвилин. Оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО і результат кожного зі складників тесту буде подаватися у тестових балах, а також за шкалою 100 – 200 балів.

7. Уважно слідкуйте за інформацією та інструкціями, які надходитимуть до Вашої інформаційної сторінки! Адже там буде вказано місце та час проведення НМТ, а також зазначено перелік документів, які необхідно мати з собою. Візьміть з собою 2 ручки з чорним чорнилом. Можна взяти пляшку води.

8. В день складання тесту слід вчасно прокинутись, щоб не запізнитись.

9. Дотримуйтесь правил академічної доброчесності: під час складання тесту не використовуйте заборонені допоміжні матеріали або пристрої – вони вам тільки нашкодять! Лише опираючись на власні знання, ви отримаєте позитивний результат,  використання ж допоміжних джерел призведе до того, що ви втратите все.

10. Під час складання жодна річ не має відволікати. Також не слід надмірно хвилюватися та засмучуватися у першу ж хвилину іспиту. Пам’ятайте, що хвилювання – це природно і з цим легко впоратись: почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадаєте й інші відповіді.

11. Не розпорошуйте свої сили та починайте із головних завдань, які мають “більшу вагу” та оцінюються найвище.

12. Якщо не знаєте відповіді, або вагаєтеся, то краще залишити це запитання й перейти до наступного. До цих питань можна буде повернутися потім.

13.Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення мінімізує похибку, дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах та збільшує ймовірність правильної відповіді.

14. Читайте завдання до кінця! Не прагніть зрозуміти умови завдання «за першими словами» і добудувати кінцівку у власній уяві. Це певний спосіб припуститися прикрих помилок в найлегших запитаннях.

15. Не хвилюйтеся та будьте зібраними!

16. Пам’ятайте, що на першому місці – інтелект, на другому – інтуїція. Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь з них, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирайте такий варіант, який, на ваш погляд, більш ймовірний.

17. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити явні помилки.

18. Не засмучуйтеся і не здавайтеся! Враховуйте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень складності, і кількість вирішених вами завдань може виявитися цілком достатньою для гарної оцінки.

19. Не варто вчитися вночі перед важливими тестами. Цей час слід використати на відпочинок, адже втомленій людині важче складати випробування.

20. Посильте раціон харчування перед тестами за рахунок  фруктів, шоколаду, горіхів тощо.

21. Сядьте на декілька хвилин перед аудиторією, де проходитимуть тести і, поки інші будуть нервово бігати по коридору, повторіть про себе: “Я все знаю! Я успішно складу тести!?

22. Разом з цим хочемо зазначити, що Вам слід ретельно відпрацювати наявні демонстраційні варіанти тесту, опубліковані УЦОЯО, виважено попрацювати над прогалинами у знаннях та допущеними помилками. Більш докладну інформацію стосовно складання НМТ Вам нададуть вчителі-предметники, їх рекомендації – важливіші понад усе!

Бажаємо всім успішно скласти мультипредметний тест!

Пам’ятайте,  що ви – майбутнє України!

Слава Україні!