Про проведення курсу з міжнародного гуманітарного права

Дата: 21.06.2022 11:09

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 16.06.2022 № 4/1283-22 «Щодо курсу для освітян з міжнародного гуманітарного права»

Центр професійного розвитку педагогічних працівників Коблівської сільської ради повідомляє, що 21 – 22 червня 2022 року Міністерство освіти і науки України спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини розпочинають дистанційне навчання з міжнародного гуманітарного права (МГП) для освітян Закарпатської Донецької, Миколаївської, Київської, Луганської, Харківської, Херсонської областей та міста Києва.

Метою курсу є підвищення фахового професійного та методичного рівня педагогів щодо розуміння основних положень МГП задля ідентифікації та фіксації порушень МГП в умовах в російсько-української війни, а також роз’яснення учнівству та широким верствам населення питань, пов’язаних з порушенням норм МГП в російсько-українській війні.

Реєстрація для участі триває до 21 червня 2022 року.

Участь у навчанні безкоштовна.

Після завершення курсу учасники/учасниці отримають сертифікати.

Експрес-курс розраховано на 8 год, пропоновані  теми  в першу чергу спрямовані на захист цивільного населення в умовах війни, а саме:

• основні поняття міжнародного гуманітарного права;
  • гуманітарні організації, що надають допомогу у період збройного конфлікту та під час надзвичайних ситуацій;
  • відмітні емблеми та знаки, що використовуються у період збройного конфлікту
  • захист цивільних осіб у період збройного конфлікту;
  • діти та їх захист в умовах війни;
  • основи безпеки та правила поведінки у період збройного конфлікту та інших надзвичайних ситуацій;
  • як фіксувати та документувати порушення МГП.

Графік проведення дистанційного експрес-курсу:

Миколаївська, Луганська, Донецька область

Анкета для реєстрації: https://forms.gle/ibrRAUw96Fvh5tgH7

Реєстрація до 21.06.22 включно

№ заняття

Час

22.06.2022

Вступ.  Основні положення міжнародного гуманітарного права.

16.00 – 18.00

Захист цивільних осіб у період збройного конфлікту

29.06.2022

16.00 – 18.00

Гуманітарні організації, що надають допомогу у період збройного конфлікту та під час надзвичайних ситуацій.

Емблеми і знаки розрізнення, які використовуються у період збройного конфлікту

01.07.2022

16.00 – 18.00

Відповідальність за порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Розроблення цього курсу стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Україна понад усе!