Коблівська територіальна громада

Шановні керівники закладів освіти Коблівської громади!

Дата: 25.07.2022 13:54

До Дня Української Державності

В умовах збройної агресії РФ проти України РФ на найвищому державному рівні активно просуває фейковий образ російської держави – захисника традиційних цінностей, започаткованих за часів Київської Русі – православ’я, народності й державності.

У цій системі дезінформації українці не є окремим народом, який має свою більш ніж тисячолітню історію державотворення, а є складовою частиною триєдиного російського народу, а історія Київської Русі – етап російської державності. Ці тези фактично стають ідеологічним приводом для обґрунтування продовження збройної агресії Російської Федерації проти України.

Захист національної безпеки, зокрема в інформаційній сфері, та протидія дезінформації, у тому числі історичним фейкам, що розповсюджує держава-агресор, є національним інтересом України.

З метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, що засвідчується першими згадками про заснування міста Києва, про історичні події, пов’язані з діяльністю видатного державотворця князя Київського Володимира, який прийняттям у 988 році Християнства засвідчив європейський цивілізаційний вибір Київської Русі (Києво-Руської держави), спадкоємицями якої є, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Литовсько-Руська держава, Українська козацька держава (Гетьманщина), Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна  28 липня щорічно Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423.

Шановні керівники, Центр професійного розвитку ПП Коблівської сільської ради доводить до вашого відома, що Міністерство освіти і науки України затвердило для виконання план заходів з підготовки та відзначення Дня Української Державності, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 липня 2022 р. № 585-р.

Просимо забезпечити виконання  заходів зазначеного плану в межах компетенції.