Коблівська громада

Миколаївська область, Миколаївський район

22.01.2023 14:33

Сьогодні, 22 січня, українці відзначають День Соборності.

Ця дата нагадує про дві важливі й взаємоповʼязані події в українській історії – проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки, тобто обʼєднання українських земель.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». А через рік цього ж дня, у 1919-му, УНР та Західноукраїнська Народна Республіка проголосили історичний Акт Злуки. Так обʼєдналися в одну державу українські землі, які до цього були розділені кордонами тогочасних імперій.

Соборність – це про обʼєднання українських земель в одній державі, але також і про єдність українців.

Зі Святом!!!