АТО

Дата: 27.02.2019 12:56

Минулого тижня Народний герой України, який за півроку перебування в Пісках під Донецьком, виїжджав з позицій тільки в Вінницю, щоб отримати заслужену нагороду, був важко поранений. Ворожа куля потрапила в голову українського бійця. Протягом перших же годин після поранення Костянтина прооперували досвідчені нейрохірурги, які несуть службу в мобільному госпіталі Покровська. В даний момент фахівці лікарні імені Мечникова, де знаходиться боєць, тримають його в медикаментозному сні. Але, сподіваються, незабаром він прийде в себе і піде на поправку. Лікарі налаштовані оптимістично.

Костянтин Шкапоїд, 45 років, селище Коблево Одеської області

Доброволець 34-го батальйону 57-ї бригади

...З Костянтином ми познайомилися на початку цього літа, коли 34-й батальйон зайшов в Піски. Позиція, яку займав взвод, в якому він служить, обстрілюють частіше за інших, причому не тільки вночі, але і вдень. Костя небагатослівний і соромиться зайвої уваги. Він служить з 2014 року. Будучи водієм пасажирського автобуса, кинув роботу в Одеській області і пішов воювати.

"Коли в травні 2014 року в Одесі на Куликовому полі була спроба захоплення влади, загинув мій знайомий, - каже боєць. - Для мене це був такий важкий удар... Зрозумів, що потрібно йти захищати свою країну".

Костянтин був спочатку кулеметником. Потім його призначили командиром відділення. "Той, що був, відмовився їхати в зону АТО. Комусь потрібно було приймати людей. Довелося мені", - знизує плечима мій співрозмовник.

У перші ж дні на війні загинув один Костянтина. Причому все сталося поруч з ним.

"Ми стояли в чистому полі, тільки почали обкопуватися. З посадки нас почали обстрілювати", - розповідає Костянтин. Він замовкає і зрозуміло, що перед його очима знову той бій...

"Мій дід пройшов всю війну, до самого кінця, - продовжує Костянтин. - І я собі теж сказав: поставлю крапку в цій війні, тоді і додому можна буде. Я не хочу, щоб таке, як я бачу тут, було там, де живе моя сім'я. Жили тут, в Пісках, люди. Все у них було добре. Захотіли "Новоросію" - і ось отримали. Жодного цілого будинку! А які тут хороми, з басейнами, лазнями, мармуровими сходами. Чого людям, які в них жили, не вистачало?"

Про героїчні вчинки Шкапоеда краще розповідають його товариші по службі, ніж він сам. Ось один епізод. "Влітку 2014 го Костя з дванадцятьма іншими бійцями виїхав на танчику. І наваляли вони як мінімум 40 Сепар, один танчик знищили, другий підбили. Це вони пішли 25-ту бригаду витягувати, яка в оточення потрапила. Наш батальйон пробивав дорогу, - розповідає товариш по службі Костянтина. - Все пройшло успішно, у нас був один легкопоранений".

"Сказали тоді, що треба допомогти пацанам. Треба так треба. Сіли - поїхали", - нічого героїчного не бачить Костянтин в тому випадку. Про це потім сайт терористів писав, що, мовляв, невідомий український спецпідрозділ, швидше за все найманці, розбили "днровцев".

А наш «найманець» розквітає усмішкою тільки тоді, коли говорить про своїх трьох онуків. Вони у нього зовсім маленькі: п'ять, три і два роки.

Ми щиро віримо, що Костянтин Шкапоед найближчим часом прийде в себе і піде на поправку. Йому зараз потрібні наші молитви, слова підтримки і віра в те, що боєць швидко відновиться.

Photo by Роман Николаев (Roman Nikolayev)