Державний нагляд за охороною праці

Дата: 01.05.2020 18:07

Державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють:

• спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці (Державний комітет промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду — Держпромгірнагляд);
  • спеціально уповноважений державний орган з питань радіаційної безпеки (Головна державна інспекція з нагляду за ядерною та радіаційною безпекою Міністерства екології та природних ресурсів України);
  • спеціально уповноважений державний орган з питань пожежної безпеки (Державний департамент пожежної безпеки Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи);
  • спеціально уповноважений державний орган з питань гігієни праці (Санітарно-епідеміологічна служба Міністерства охорони здоров'я України).

Діяльність органів державного нагляду за охороною праці регулюється законом України "Про охорону праці", законами України "Про використання ядерної енергіїі радіаційну безпеку", "Про пожежну безпеку", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", іншими нормативно-правовими актами та положеннями про ці органи, що затверджуються Президентом України або Кабінетом Міністрів України.

Вищий нагляд за додержанням і правильним застосуванням законодавства здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.

Якими органами здійснюється нагляд і контроль з охорони праці?

Державний нагляд за дотриманням законодавства, правил і норм з охорони праці здійснюють спеціально створені комітети, інспекції та інші органи.

Цю структуру утворюють:

• Державний комітет з промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду (Держгірпромнагляд);
  • Державна санітарно-епідеміологічна служба МОЗ;
  • Комітет ядерного регулювання Міністерства охорони навколишнього природного середовища;
  • Державний пожежний нагляд Міністерства надзвичайних ситуацій.

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою:

• 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61, або у відділі Березанське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресо: 57401, смтБерезанка, вул. Центральна, 41. Телефони: (0153) 2-11-46; 093-85-85-593.

Перейти на офіційну сторінку Бюро на Facebook можна за цим посиланням.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

• 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Ще більше консультаційна інформаційному ресурсі WikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua