ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ щодо стану захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 станом 19.05.2020

Дата: 19.05.2020 11:20

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ щодо стану захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 станом на 10 годину 19.05.2020.

За минулу добу звернулося/виявлено 10 осіб з підозрою на COVID-19, з них:

• госпіталізовано до КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» - 2;
  • госпіталізовано до інших інфекційних стаціонарів – 1 (Первомайська центральна районна лікарня);
  • призначене амбулаторне лікування – 7.

За весь період зареєстровано з підозрою на COVID-19 – 689 осіб, з яких:

• госпіталізовано – 220 осіб;

• призначене амбулаторне лікування – 469 осіб.

За даними керівників закладів охорони здоров’я області, станом на 8 годину 30 хвилин 19.05.2020 на стаціонарному лікуванні знаходиться 43 особи, хворих на COVID-19 або з підозрою, з них:

• у КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» - 26 осіб, з них 20 хворих та 6 осіб з підозрою;

• в інших інфекційних стаціонарах – 17 осіб, з них:

-пологовий будинок №1 м. Миколаєва – 2 особи з підозрою;

-Первомайська центральна районна лікарня – 1 особа з підозрою;

-Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня – 14 хворих на COVID-19.

Зареєстровано всього підтверджених випадків COVID-19 – 263, з них:

• з підозрою на COVID-19 – 18;

• хворих на пневмонії – 39;

• контактних осіб – 206.

З усіх 263 підтверджених випадків за місцем проживання:

• м. Миколаїв – 43 особи;
  • м. Южноукраїнськ – 37 осіб;
  • м. Первомайськ – 9 осіб;
  • Арбузинський район – 6 осіб;
  • Братський район – 3 особи;
  • м. Вознесенськ та Вознесенський район - 41 осіб;
  • Врадіївський район – 25 осіб;
  • Доманівський район – 55 осіб;
  • Казанківський район – 1 особа;
  • Миколаївський район – 1 особа;
  • Новоодеський район – 37 осіб;
  • Снігурівський район – 1 особа;
  • Кривоозерський район – 4 особи.

Захворювання на COVID-19 встановлено у 50 працівників закладів охорони здоров’я.

• Померло всього від наслідків COVID-19 – 6;
  • Померло за добу – 0.
  • Одужало хворих на COVID-19 за добу – 16;
  • Одужало всього – 98.

За весь період обстежено ПЛР-методом – 4240 осіб.

За останню добу обстежено ПЛР -  48 осіб, виявлено 1 підтверджений  випадок (контактна особа).

Працівниками Національної поліції України разом з епідеміологами ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" здійснюється медико-санітарний огляд, з проведенням температурного скринінгу, осіб, які організовано прибувають до Миколаївщини із-за кордону. З 1000 18.05.2020 до 1000 19.05.2020 організованого прибуття не було.

З 16 березня впроваджено облік мешканців Миколаївської області, які прибули із-за кордону та різними шляхами повернулися до місця постійного проживання. Всього за весь період на облік було взято 4010 зазначених осіб.

За ними ведеться медико-санітарне спостереження та контроль щодо дотримання термінів та умов самоізоляції. Знято з обліку в зв’язку із завершенням термінів самоізоляції  3422 особи.

Станом на 1000 год. 19.05.2020  на обліку  знаходиться 588 осіб, за якими ведеться медико-санітарне спостереження.

За участі фахівців Держпродспоживслужби, Національної поліції України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я в області створено рейдові групи для перевірок дотримання умов карантину. За минулу добу 18.05.2020 створено 8 рейдових груп, проведено 8 рейдових  перевірок, дотримання умов самоізоляції 14 особами, що прибули із-за кордону.

Всього з початку року за результатами проведених перевірок складено 84 адміністративних протоколи, в т.ч. на керівників торгових закладів та закладів громадського харчування – 21, на водіїв транспортних засобів – 13, відносно громадян, які порушують умови самоізоляції – 5, на працівників підприємств, установ, організацій та інших осіб – 37, на інших фізичних осіб - 8.

До суду направлено 84 протоколи, з них 3 – накладено штраф, 8 – закрито, 6 осіб звільнено від відповідальності.

За результатами перевірок Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області 18.05.2020   в Миколаївській області працювало 19 ринків:

• м. Миколаїв – 12;
  • м. Южноукраїнськ – 2;
  • Первомайський район – 1;
  • Миколаївський район – 1;
  • Новобузький район – 1;
  • Березанський район – 1;
  • Єланецький район – 1.

Органами місцевого самоврядування створено робочі групи із залученням фахівців Держпродспоживслужби щодо перевірки суб’єктів господарювання всіх форм власності по дотриманню ними профілактичних та протиепідемічних заходів, дезінфекційних заходів, створення умов для миття та антисептичної обробки рук. На території Миколаївщини створено та працює 29 таких груп.

За минулу добу 18.05.2020 ними проведено перевірки 19 працюючих  ринків, порушень регламенту роботи не виявлено.

Інші перевірки 18.05.2020 не проводились.

В.о. директора, Головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир КЛОЧКО.