Держава, яка не дбає про своїх дітей - не має майбутнього!

Законом України від 7 грудня 2017 року № 2234 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» введено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, сутність яких полягає у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт.

Виконання даного виду адміністративного стягнення було покладено на уповноважені органи з питань пробації.

Що змінилось для горе-батьків:

  • Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року
  • Система автоматизованого арешту коштів боржників
  • Суспільно корисні роботи, оплата за які йде на погашення боргу
  • Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт
  • Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів
  • Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми понад 6 місяців
  • Звільнення чиновників, які мають заборгованість більш як 12 місяців
  • Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці
  • Заборона виїздити за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати
  • Відкриття реєстру боржників.

Закон є один для Всіх!

До реєстру аліментників потрапляють політики, прокурори, судді, мільйонери та інша так звана "еліта". Так само не зважають на статус, коли зупиняють боржників на кордоні чи не видають дозвіл на плювання.

Багато хто схаменувся після конфіскації елітних автівок чи пароплавів.

У квітні цього року до Березанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області надійшла на виконання постанова на громадянина К. на якого було накладено адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт. Працівниками сектору пробації з правопорушником було проведено ряд мотивувальних бесід та вручено направлення на об’єкт, визначений органом місцевого самоврядування, для відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
За відбування громадянином К. суспільно корисних робіт, підприємством було перерахувало на відповідний рахунок Державної виконавчої служби України кошти в сумі 3 тис.грн.
По закінченню відбування адміністративного стягнення дирекцією підприємства було прийнято рішення офіційно працевлаштувати громадянина К. Отже, маємо великі сподівання, що у даного громадянина надалі більше не буде виникати заборгованості по сплаті аліментів, а дитина буде забезпечена усім необхідним.

Діти є теж громадянами України. Уповноважені органи з питань пробації стоять на захисті громадянина в заможній, успішній країні.

Адже, як казав один з найвидатніших боксерів всіх часів Мухаммед Алі: "Діти – це всього третина населення, але – це усе наше майбутнє".

Березанський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.