В Коблівській об’єднаній територіальній громаді запрацюють наглядові (піклувальні) ради при закладах освіти Коблівської сільської ради

Дата: 22.07.2020 13:47

Згідно статті 29 Закону України «Про освіту» в організацію освітнього процесу вводиться нова складова: піклувальна рада, що матиме реальні можливості і функції в управлінні школою. Вони можуть залучати фінансування як від батьків, так і від зовнішніх джерел, наприклад, благодійників або міжнародних донорів, але основна їх функція – формування стратегії розвитку школи, контроль за витрачанням фінансів та оцінка діяльності керівника.

26 червня 2020 року Коблівська сільська рада прийняла Рішення про створення наглядової (піклувальної) ради закладів освіти Коблівської сільської ради та затвердження проєкту положення про наглядову (піклувальну раду) закладів освіти Коблівської сільської ради. Відповідно наразі йде процес створення піклувальних рад при всіх школах в громаді та затвердження їх персонального складу. Діяльність щодо створення піклувальних рад в громаді відбувається в межах проекту «ДІЄМО» за консультацією Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».

Піклувальні ради це співпраця та спільна взаємодія адміністрації навчального закладу, батьків та всіх охочих задля розвитку освітніх закладів. Також це про довіру, яка багато чого значить. І врешті решт – це фінансова спроможність закладу освіти, як результат ефективної діяльності піклувальної ради».

Як громадськість можуть покращити роботу навчальних закладів?

Відповідно до Закону, піклувальна рада:

1. Аналізує та оцінює діяльність закладу загальної середньої освіти і його керівника;
  2. Розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти та аналізує стан їх виконання;
  3. Сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;
  4. Проводить моніторинг виконання кошторису закладу освіти і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу загальної середньої освіти;
  5. Має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти;
  6. Може вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення керівника закладу освіти або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;
  7. Здійснює інші повноваження, визначені установчими документами закладу освіти.

Як вже вище зазначено, наразі відбувається формування складу піклувальних рад при закладах освіти. Тому користуючись нагодою, запрошуємо всіх бажаючих долучатись до новостворених наглядових (піклувальних) рад при закладах освіти Коблівської сільської ради, де навчаються ваші діти. Або якщо ви громадсько активна людина і маєте ідеї розвитку школи – запрошуємо також долучатись.

Члени наглядової ради обираються на загальних зборах (конференції) закладів освіти шляхом голосування простою більшістю голосів.

За деталями звертайтеся до «Відділу освіти, молоді та спорту Коблівської сільської ради» Березанського району Миколаївської області, або до конкретних шкіл Коблівської  громади.