ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №25 про стан і розвиток шкідливих організмів в господарствах Миколаївської області за І декаду вересня 2020 року

Дата: 14.09.2020 13:23
Кількість переглядів: 475

Головне управління держспоживслужби в Миколаївській області. Cтан і розвиток шкідливих організмів в господарствах Миколаївської області за І декаду вересня 2020 року.

1. Огляд погодних умов

В першій декаді вересня спостерігалася спекотна та здебільшого суха погода. За даними Миколаївського обласного центру з гідрометеорології, середня декадна температура повітря на більшій частині території області виявилась на 3,1-4,9°С вище норми та становила 22,1-23,4°С.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 38°С тепла (з температурою 30°С та вище налічувалося 4-7 днів), а мінімальна нічна знижувалася до 10-12°С тепла. Опади відмічалися протягом 1-2 днів. Загальна кількість їх склала на більшій частині території області 3-9 мм (22-69% норми), в Снігурівці – 0,8 мм (6% норми), а в приморській зоні - 28-33 мм (233-369% норми).

2. Фенологія культур

  • Соняшник –  збирання
  • Кукурудза – збирання
  • Плодові – дозрівання, збирання
  • Виноград – дозрівання
  • Соя – дозрівання
  • Ріпак – посів, сходи 

3. Фітосанітарний стан.

На пізніх посівах соняшнику тривав розвиток цикадок, трав’яних клопів, попелиць, подекуди гусениць листогризучих совок. 

На посівах сої продовжувався помірний розвиток комплексу хвороб та шкідників.

Скрізь у посівах кукурудзи завершується розвиток гусениць бавовникової  совки та стеблового кукурудзяного метелика. 

На наявній падалиці колосових культур розвиваються та живляться злакові мухи, цикадки, хлібні блішки, інші фітофаги, які надалі за появи сходів озимих зернових завдаватимуть шкоди посівам. На полях після стерньових попередників триває заселення хлібною жужелицею.
Посіви озимого ріпаку заселяються хрестоцвітними блішками.

4. Прогноз розвитку шкідливих організмів.

В другій декаді вересня на посівах просапних продовжуватиметься помірний розвиток шкідливих організмів. Посіви озимого ріпаку пошкоджуватимуться хрестоцвітними блішками та іншими видами шкідників. Можливий початок яйцекладки хлібної жужелиці, для розвитку личинок якої утримуються вкрай несприятливі погодні умови. 

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». 
    

В.о. начальника Головного управління
Держпродспоживслужби в Миколаївській області Олег КАЛНАУС


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь