ПОВІДОМЛЕННЯ RASFF

Дата: 03.11.2020 16:33

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області (далі - Головне управління) отримано лист Держпродспоживслужби від 29.10.2020 № Вх-2-12/6748-20 «Щодо повідомлення RASFF № 2020.4430 та від 29.10.2020 № Вх-2-12/6747-20 «Щодо повідомлення RASFF № 2020.4299 - fup 3».

• Відповідно до повідомлення RASFF № 2020.4299- fup 3, виявлено несанкціоновану речовину - хлорпірифос (0,06 mg/kg - ppm) у чорноокому гороху, що експортувався з Мадагаскару через Нідерланди (постачальник Asia Express Food B.V., Kampen до Королівства Данії (роздрібний продавець: Сhina Town Market, Copenhagen), до інших країн членів ЄС та до України (отримувач Африканський магазин (Mark Okoye), вул. Личаківська, 31, м. Львів, 79058, mark.okoye19@gmail.com).
  • Відповідно до повідомлення RASFF № 2020.4430-fup 4, виявлено несанкціоновану речовину - оксид етилену (2,3 mg/kg - ppm) у лущеному насінні кунжуту, що експортувалось з Індії (експортер: Аccura Enterprises Pvt. Ltd, Gujarat Gandhinagar) через Нідерланди (імпортер: H. Ch. Schobbers B. V., Venlo) до Федеративної Республіки Німеччина (виробник: Theodor Reitmann GmbH. Saarlouis) звідки відправлялося до інших країн членів ЄС та до України (отримувач ТОВ «Бакіто», вул. Лісна, 82, с. Зубра, Львівська обл., 81135).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Новосельська,50, смт. Березанка, 57401, т/факс 2-13-98 e-mail: berezanka_dpss@dpssmk.gov.ua.

Додаток: