Про затвердження Правил торгівлі на території Коблівської сільської ради

Дата: 16.03.2021 08:31
Кількість переглядів: 558

 

УКРАЇНА

БЕРЕЗАНСЬКИЙ РАЙОН  МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

КОБЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

РІШЕННЯ

 

Від 06 червня 2017 року  № 10                                     VІІІ сесія 8 скликання

с. Коблеве     

 

Про затвердження Правил торгівлі

на території  Коблівської сільської ради

 

          Відповідно частини 1 пункту 44  статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами України „Про захист прав споживачів”, Постанов Кабінету Міністрів від 15 червня 2006 року № 833 «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування на ринку споживчих товарів та “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2009р. № 868 „Про деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків”, керуючись Правилами торгівлі на ринках, затвердженими спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002р. №57/188/84/105, з  метою врегулювання вимог щодо функціонування  на території Коблівської сільської ради ринків, тимчасових торгівельних майданчиків для торгівлі усіх форм власності, організації оптового та роздрібного продажу на них сільгосппродуктів, продовольчих і непродовольчих товарів тощо, додержання ветеринарних, санітарних, протипожежних вимог, правил безпеки праці, прав споживачів і вимог законодавства у сфері благоустрою, протоколу спільного засідання постійних комісій від 01.06.2017 року, сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Затвердити Правила торгівлі на ринках Коблівської сільської ради (додаток № 1).

 

         2. Затвердити Порядок розміщення тимчасових торгівельних майданчиків для торгівлі  на території Коблівської  сільської  ради

(додаток № 2).

 

            3. Визначити торгівельні місця для розміщення тимчасових торгівельних майданчиків на території Коблівської сільської ради

(додаток № 3).

 

4. Заборонити здійснювати торгівлю з рук на вулицях, зупинках, пішохідних доріжках, тротуарах, газонах, перехрестях, прилеглих ділянках до житлових будинків, вздовж доріг узбережжі, пляжах та в інших неустановлених місцях на території Коблівської сільської ради.

 

5. Опублікувати  рішення «Правила торгівлі на території  Коблівської сільської ради»  на офіційному веб-сайті Коблівської сільської ради.

 

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань земельних відносин, будівництва, архітектури та просторового планування, природних ресурсів та екології, з питань комунальної власності, інфраструктури, транспорту та житлово-комунального господарства

 

Сільський голова  В.М. Панич  

                                                                   

Додаток 1

до рішення № 10

VІІІ сесії 8 скликання

від 06 червня 2017 року

                               

ПРАВИЛА ТОРГІВЛІ НА РИНКАХ

                                                Коблівської сільської ради

 

1. Загальні положення

 

1. Ці Правила визначають вимоги щодо функціонування створених в установленому порядку ринків усіх форм власності, організації оптового та роздрібного продажу на них сільгосппродуктів, продовольчих і непродовольчих товарів, худоби, тварин, кормів тощо, надання послуг, додержання ветеринарних, санітарних, протипожежних вимог і правил безпеки праці на ринках, прав споживачів і вимог податкового законодавства.

 

2. Ринок - це суб'єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку, функціональними обов'язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій (далі - ринок).

 

3. Ринок незалежно від форми власності та організаційно-правової форми керується у своїй діяльності законодавством України, рішеннями органів місцевого самоврядування, цими правилами та іншими нормативними актами.

 

4. Торгівлю на ринках можуть здійснювати фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від форм власності (далі - продавці).

 

5. За конструкцією ринки можуть бути криті, відкриті та комбіновані;

за часом діяльності - постійно діючі або сезонні, ранкові та вечірні;

за видами економічної діяльності - з оптової торгівлі, з роздрібної торгівлі;

за товарною спеціалізацією - з продажу продовольчих товарів, непродовольчих товарів, транспортних засобів, худоби та кормів, тварин і птахів, квітів тощо,

а також змішані.

 

6. Територія ринку повинна мати відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів ділянку землі, зручне сполучення громадського транспорту загального користування, наземні переходи для пішоходів, стоянки для транспортних засобів відвідувачів, безпечні для руху пішоходів входи і виходи, штучне освітлення території ринку, автостоянок та під'їздів, телефонний зв'язок, радіовузол або гучномовець на ринках з кількістю торговельних місць більше 250, електро- та водопостачання, водовідведення, туалет, облаштовані контейнерами майданчики для збирання відходів і сміття тощо.

 

Робота ринків не повинна погіршувати санітарний та екологічний стан місцевості й негативно впливати на умови проживання населення.

 

Вхід на ринки безплатний.

 

7. Адміністрація ринку узгоджує з виконавчим комітетом Коблівської сільської ради  режим роботи ринку. З територіальними  установами державної санітарно-епідеміологічної служби,      ветеринарної  медицини,  пожежного  нагляду,  архітектурно-будівельної  комісії, державтоінспекції -  проектну  документацію  щодо  функціонального планування  території  ринку,  розміщення приміщень,  торговельних місць  і  об'єктів,  їх  кількості  і  розміру,  забезпечення   їх торговельно-технологічним   обладнанням  та  забезпечує  утримання території  ринку  й  організацію  продажу  товарів  відповідно  до затвердженого  плану.

 

Улаштування та утримання території ринків повинно відповідати вимогам  санітарних  правил  утримання  територій  та ветеринарно-санітарних  правил  для  ринків.

 

8.  На вході до ринку розміщується вивіска із зазначенням повної назви ринку і його власника, спеціалізації ринку, режиму роботи, а також графічно виконаний план території з позначенням усіх стаціонарних об'єктів ринку (обов'язково лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи) та інформацією про кількість торгових місць, пішохідних і транспортних маршрутів, аварійних виходів.

 

На видному, доступному для огляду місці встановлюється оформлений стенд з розміщенням на ньому копії свідоцтва про реєстрацію ринку, як суб'єкта підприємницької діяльності, цих Правил, витягів із Закону України "Про захист прав споживачів", тарифів плати за послуги та правил їх надання, Ветеринарно-санітарних правил для ринків, перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні відповідно до спеціалізації ринку, інформації про адресу і номери телефонів органів, що забезпечують державний захист прав споживачів, здійснюють  державний контроль та нагляд за якістю та безпекою товарів, засобів вимірювальної техніки, до яких можна звернутися з питань сертифікації продукції та повірки засобів вимірювальної техніки, місцезнаходження і телефон суб'єкта господарювання, інформації про місцезнаходження книги відгуків і пропозицій тощо.

 

9. У разі планового закриття ринку, окремих його приміщень або частин території (для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання) суб'єкт господарювання повинен не пізніше як за чотирнадцять днів повідомити про це громадян, розмістивши біля входу до ринку інформацію про порядок роботи ринку, дату та період закриття, й оповістити про це через радіовузол ринку, засоби масової інформації.

 

 10. Для потреб і зручностей продавців і покупців на території ринку або поруч можуть відкриватися магазини, підприємства громадського харчування, побутового обслуговування, телефонного зв'язку, каси продажу квитків на транспорт, готелі.

 

11. Реалізація сільгосппродуктів, продовольчих, непродовольчих товарів, живої худоби, птиці, кормів, домашніх тварин, декоративних птахів, акваріумних риб, посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, овочевої і квіткової розсади, живих садових квітів, насіння овочевих культур і квітів проводиться на спеціалізованих ринках чи на спеціально виділених рядах (секціях) змішаних ринків з обов'язковим дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог.

 

12. На території відкритого ринку, у критих ринках та павільйонах, де реалізуються продукти рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м'яса і битої птиці, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії тощо.

Спеціалізовані зони створюються відповідно до вимог ветеринарно-санітарних правил для ринків.

 

13. Розташування торговельних місць на ринку, торговельно-технологічного обладнання має бути зручним для здійснення торгівлі, відповідати вимогам санітарних, протипожежних правил та безпечних умов праці, забезпечувати вільний прохід покупців та належну культуру обслуговування.

Робоче місце продавця повинно бути належним чином обладнано (криті або відкриті столи, прилавки), мати площу для викладки і зберігання запасів товарів тощо. 

 

Торговельне місце - площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції  з  прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо.

 

Одним торговим місцем визначається: на прилавках (столах) – один погонний метр прилавку (стола); при продажу продукції (товарів) з транспортного засобу, причепу, візка у тому числі ручного, контейнерах, кіосках, палатках, тощо – два квадратних метра.

 

14. Місця для продажу продукції (товарів) з транспортних засобів виділяються на спеціально облаштованих та розмічених майданчиках, що не створює небезпеки для покупців (пішоходів). Продаж продовольчих і непродовольчих товарів здійснюється в окремих зонах цих майданчиків згідно із затвердженою адміністрацією ринку схемою дислокації торговельних місць на ринку. У відведених місцях торгівлі пересування транспортних засобів дозволяється лише до початку торгівлі та після її завершення.

 

Використання транспортних стоянок для продажу товарів не допускається.

 

 15. Спеціалізовані зони, ряди прилавків (столів) та майданчики обладнуються наочними позначеннями про їх призначення. Усі торговельні місця позначаються номерами. Вся інформація розміщується на видному для продавців та споживачів місці.

 

Продавцям забороняється використовувати торговельні місця не за призначенням. 

 

16. На торговельному місці продавця (юридичної особи) установлюється табличка із зазначенням назви, місцезнаходження і номера телефону суб'єкта підприємницької діяльності, що організував торгівлю, прізвища, імені та по батькові продавця та розміщується копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

 

На торговельному місці продавця (фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності) установлюється табличка із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, номера свідоцтва про державну реєстрацію, як суб'єкта підприємницької діяльності та назви органу, що здійснив цю реєстрацію, прізвища, імені, по батькові його продавця, а також розміщується копія патенту за фіксованим розміром податку чи копія свідоцтва про сплату єдиного податку та копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

 

Продавець повинен мати при собі: документи про сплату послуг ринку; належним чином оформлену особисту медичну книжку в разі продажу продовольчих товарів (для суб'єктів підприємницької діяльності); копії документів, що підтверджують якість та безпеку продукції та товарів; у разі реалізації тропічних плодів - копії документів, що підтверджують їх походження та проходження фітосанітарного контролю; висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку в разі продажу продуктів тваринного і рослинного походження.

 

У разі використання торговельного місця на умовах оренди в продавця повинна бути копія угоди з адміністрацією ринку про оренду, а на умовах суборенди - копія такої угоди із суб'єктом підприємницької діяльності (орендодавцем).

 

Під час проведення органами контролю та адміністрацією ринку перевірок роботи суб'єктів підприємницької діяльності продавці повинні пред'явити зазначені документи.

 

17. У разі надходження на ринок продукції в кількості, яка перевищує технічні можливості ринку щодо її розміщення, диспетчер (інша відповідальна особа) ринку зобов'язаний повідомити про це адміністрацію ринку. Адміністрація ринку по змозі повинна допомогти розмістити продукцію для продажу на іншому ринку.

 

18. За окрему плату продавцям можуть надаватися такі послуги:

оренда торговельних місць, прокат торговельного інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, санітарного одягу, зберігання особистих речей і продукції в камерах схову, на складах і в холодильниках, зважування на товарних вагах, розрубка м'яса (рубачами м'яса ринку), утримання торговельного місця в належному стані, інформаційні оголошення рекламного та довідкового характеру, забезпечення місцями  на автостоянках, консультації спеціалістів, вантажно-розвантажувальні роботи і транспортні послуги, приймання для подальшого продажу сільгосппродуктів та інших товарів у бюро торгових послуг тощо.

 

Тарифи на послуги ринку, що пов'язані із забезпеченням діяльності ринкового господарства, установлюються адміністрацією ринку відповідно до чинного законодавства.

 

19. Адміністрація ринку при наданні продавцям (зареєстрованим у встановленому порядку суб’єктам підприємницької діяльності) торговельних місць на визначений термін (більше одного місяця) укладає з ними письмову угоду.

 

20. Адміністрація ринку повинна забезпечувати централізоване прання санітарного та спеціального одягу, миття та дезінфекцію торговельного інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, що надаються продавцям.

 

21. Продавцям (фізичним особам, які не є суб'єктами підприємницької діяльності) забороняється використовувати власний санітарний та спеціальний одяг, торговельний інвентар та засоби вимірювальної техніки.

 

Продавці (суб'єкти підприємницької діяльності) можуть мати свій санітарний чи інший одяг, торговельний інвентар, засоби вимірювальної техніки.

 

Засоби вимірювальної техніки, які використовуються продавцями на ринку, повинні бути в справному стані, мати повірочне тавро територіального органу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики та проходити періодичну повірку в установленому порядку.

 

22. За видані напрокат санітарний одяг, торговельний інвентар, обладнання вноситься  плата, облік цих операцій проводиться із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. Розмір плати встановлюється адміністрацією ринку і не повинен перевищувати вартості виданих напрокат речей у цінах на момент їх видачі.

 

23. Усі продавці зобов'язані надавати покупцям відомості про товари, не допускати порушення прав споживачів, бути ввічливими, охайно одягненими, відпускати товар упакованим або в тару покупця повною мірою і вагою, їм забороняється палити, розпивати спиртні напої. Особи в нетверезому стані не допускаються до торгівлі на ринку.

 

На вимогу покупців продавці зобов'язані пред'явити їм висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продуктів, що реалізуються, ветеринарно-санітарним нормам.

 

Зразки товарів, що є у продажу, повинні бути виставлені на видному для покупців місці. Продавці (суб'єкти підприємницької діяльності) повинні позначати ціни на товари на ярликах цін (цінниках), клейких стрічках або іншим способом у відповідності до діючої Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та громадського харчування.

 

24. Розрахунки з покупцями за товари, придбані на ринку, здійснюються відповідно до встановленого законодавством порядку.

Продавець (суб'єкт підприємницької діяльності, який відповідно до законодавства звільнений від застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок) повинен видати товарний чек, що засвідчує факт купівлі, у якому зазначаються: найменування суб’єкта господарювання ринку, ряд та номер торговельного місця, найменування товару, ціна товару, дата продажу, прізвище, ініціали продавця та його підпис.

 

25. Якщо покупцю продано неякісний товар, він має право вимагати від продавця (суб'єкта підприємницької діяльності) задоволення своїх вимог, передбачених Законом України "Про захист прав споживачів" .

 

У разі продажу товару з недоліками без попереднього застереження продавцем, який не є суб'єктом підприємницької діяльності, покупець має право замінити товар на якісний, повернути його продавцю і одержати назад сплачені гроші або вимагати зниження ціни.

 

26. Усі працівники ринку повинні бути одягнуті в одяг, що відповідає санітарним вимогам, а контролери повинні мати нагрудну табличку або спеціальну пов'язку на рукаві. Працівники, які безпосередньо продають або надають послуги з продажу продовольчих товарів  (продавці,  рубачі  м'яса  та  інші),  підлягають  обов'язковому  медичному обстеженню, результати якого заносяться в їх особисті медичні книжки встановленого зразка. Особи, які не пройшли медичне обстеження, до роботи не допускаються.

 

27. Ринок повинен мати зареєстрований санітарний журнал установленої форми, Книгу відгуків і пропозицій, яка має міститися у приміщенні адміністрації ринку на видному і доступному місці, а також Журнал реєстрації перевірок установленого зразка.

                         

28. Адміністрація ринку зобов’язана забезпечити постійне вивезення відходів і сміття, а також після закінчення роботи ринку належне очищення (з вологим прибиранням) та дезінфекцію всіх приміщень, торгових об'єктів і торговельних місць ринку, утримання території ринку загального користування.

 

Поточне прибирання проводиться безперервно впродовж усього дня за умови захищеності продукції (товарів) від забруднення та дотримання норм охорони праці.

 

29. Адміністрація ринку зобов'язана забезпечити регулярне проведення спеціальних санітарних заходів за щомісячним графіком: знищення комах, гризунів, шкідників (дезінфекція, дезінсекція, дератизація).

Інформація про санітарні дні з прибирання території, приміщень, обладнання та інвентарю вивішується на видному місці при вході на ринок та в приміщенні адміністрації.

 

30. Адміністрація ринку зобов’язана виключити можливість не ліцензованого проведення азартних ігор, тоталізаторів, лотерей та створити на ринку необхідні умови для здійснення правоохоронними і контрольними органами діяльності згідно з їх повноваженнями. 

 

31. За угоду купівлі-продажу, укладену на ринку між продавцем і покупцем, адміністрація ринку відповідальності не несе.

 

32. Адміністрація ринку зобов'язана:

 

-підтримувати територію ринку в належному санітарно-технічному і протипожежному стані, забезпечувати розвиток матеріально-технічної бази ринку, оснащувати його необхідним обладнанням та інвентарем, засобами вимірювальної техніки:

 

-дотримуватися затвердженого режиму роботи ринку;

 

-до початку діяльності на ринку ознайомити продавця з нормативними документами, виконання яких, у відповідності до цих Правил, є обов’язковим для продавця під час торгівлі на ринку;

 

-забезпечувати продавців на ринку торговельними місцями за профілем торгівлі, спеціальним одягом залежно від виду харчової продукції, що реалізується, засобами вимірювальної техніки і торговельним інвентарем, зберігання харчової продукції на складах, у холодильниках та інших приміщеннях ринку відповідно до санітарних норм і правил; 

 

-забезпечити надання медичної (першої лікарської чи швидкої) допомоги на території ринку;

 

-забезпечувати безпечний та безперешкодний рух людей та транспортних засобів, здійснювати контроль за додержанням вимог щодо паркування транспортних засобів;

 

-узгоджувати свою роботу з установами державної санітарно-епідеміологічної служби, лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, карантинною інспекцією та іншими органами з попередження та недопущення порушень санітарних норм і правил;

 

-надавати в користування лабораторіям ветеринарно-санітарної експертизи пристосовані службові приміщення;

 

-не допускати до продажу товарів, що заборонені, створювати належні умови для додержання продавцями правил торгівлі, санітарного і протипожежного стану, правильного використання засобів вимірювальної техніки, інвентарю ринку, підвищення рівня культури торгівлі та безпечних умов праці;

 

-надавати продавцям і покупцям інформацію щодо вимог цих Правил, ветеринарно-санітарних правил на ринках, правил протипожежної безпеки, рівня цін тощо (стенди, місцеві газети, радіо, листівки);

 

-установити на доступному місці достатню кількість контрольних вагів з відповідними інформаційними табличками та обов'язково зазначити їх місцезнаходження на графічно виконаному плані території ринку;

 

-здійснювати контроль за використанням продавцями торговельних місць за призначенням;

 

-здійснювати контроль за виконанням продавцями Правил користування засобами вимірювальної техніки у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

 

33.Особи, винні в порушенні цих Правил, несуть відповідальність згідно із законодавством.

 

34. Контроль за дотриманням цих Правил здійснюється посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у межах своєї компетенції.

 

За згодою контрольних органів проведення перевірок роботи суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території ринку, відбувається в присутності представників адміністрації ринку.

 

35. Улаштування та утримання території ринків повинно відповідати вимогам ветеринарно-санітарних правил для ринків, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.96 № 23 та зареєстрованих у Мін'юсті України 19.06.96р. за № 314/133, Державних санітарних норм та правил утримання територій.   

 

36. Територія ринків (в тому числі господарські площадки, під’їзні шляхи та підходи) повинна мати тверде покриття (асфальт, бруківка) з нахилом, який забезпечує стік дощових вод.

 

37. Територія ринку повинна мати каналізацію та водогін.

 

38. На ринках без каналізації громадські туалети слід встановити з водонепроникними ямами на відстані не менше 50м від місць торгівлі.

 

Кількість розрахункових місць в туалетах (каналізованих та не каналізованих) має бути не менше одного на кожні 50 торгових місць.

 

39. При визначенні кількості урн, необхідно керуватись розрахунком (не менше) – для продовольчих ринків та секторів, в яких здійснюється торгівля продовольчими  товарами - 1 урна на 50кв.м. площі ринку, для інших ринків – 1 урна на 200 кв. м. площі ринку.

 

40. При визначенні кількості сміттєзбірників ємністю до 100 літрів необхідно виходити з розрахунку для продовольчих ринків та секторів, на яких здійснюється торгівля продовольчими товарами -    не менше одного на 200 кв. м. площі ринку, для інших ринків – не менше одного на 400 кв. м площі ринку.

 

41. На ринках площею 0,2 га та більше зібрані на території ринку відходи мають зберігатися в контейнерах ємністю 0.75 куб. м.

 

42. Територія ринку по периметру обов’язково облаштовується кранами з підводкою до них проточної води для її миття.

 

43. На ринку встановлюються фонтанчики для пиття з підводкою до них проточної холодної води, яка відповідає державним вимогам питної води.

 

44. Вимоги до пожежної безпеки ринків, розміщених у будівлях, до територій відкритих ринків, торгових рядів, улаштованих кіосками, павільйонами, контейнерами, палатками, автомобілями, причепами, навісами, забезпечення засобами пожежегасіння має відповідати вимогам розділів – 3-7 Правил пожежної безпеки в Україні.

 

 

ІІ. Особливості торгівлі продовольчими товарами

 

45. Продаж продовольчих товарів на ринках здійснюється з додержанням ветеринарно-санітарних правил для ринків, Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, інших нормативно-правових актів, які регулюють торговельну діяльність та захист прав споживачів.

 

46. Висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку (експертний висновок, етикетка) щодо якості та безпеки продукції у ветеринарному відношенні, наявність документів про сплату наданих послуг є підставою для зайняття продавцем місця на ринку за профілем торгівлі.

 

 47. На ринках дозволяється продавати харчові продукти, не заборонені для реалізації. Такі харчові продукти можна продавати тільки за умови:

 

-готові м'ясні вироби і м'ясні напівфабрикати, молоко і молочні продукти, консерви, курячі яйця тощо промислового виробництва - наявності документів, що підтверджують їх якість і безпеку (копії сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання, якщо продукція підлягає обов'язковій сертифікації, та копії документа виробника, що підтверджує належну її якість, а також відповідних ветеринарних документів);

-м'ясо, отримане від забою худоби у власних чи фермерських господарствах, - наявності ветеринарної довідки про передзабійний клінічний стан тварин або ветеринарного свідоцтва (довідки), виданих місцевою установою державної ветеринарної медицини, та висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

-молоко і молочну продукцію, отриману від власних чи фермерських господарств,

-наявності довідки про клінічний огляд тварини і епізоотичний стан місцевості, виданої установою державної ветеринарної медицини за місцем вироблення продукції, особистої медичної книжки продавця, виданої в установленому порядку, та за наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

-курячі яйця, отримані від власних чи фермерських господарств, - наявності свідоцтва або довідки про клінічний огляд птиці та епізоотичний стан місцевості, виданої місцевою установою державної ветеринарної медицини, та за наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

-мед, отриманий від власних чи фермерських господарств, при продажу в межах району проживання власника - наявності ветеринарного свідоцтва (довідки) місцевої установи ветеринарної медицини (за межами району - ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку) та наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

-рибу і рибопродукти, інші гідробіонти промислового виробництва - наявності копії документа виробника, що підтверджує належну якість, та копії сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання, якщо продукція підлягає обов'язковій сертифікації, а також відповідних ветеринарних документів;

-рибу, інші гідробіонти непромислового виробництва - наявності ветеринарного свідоцтва (довідки) місцевої установи ветеринарної медицини та висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

-картоплю, овочі, фрукти, у тому числі тропічні, ягоди, баштанні культури, сухофрукти, горіхи, сушені гриби окремо від солінь, квашеної та маринованої плодоовочевої продукції - наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;      

-продукцію рослинного походження, яка доставлена для реалізації від власних чи фермерських тепличних господарств і має експертний висновок державної лабораторії ветеринарної медицини за місцем виходу продукції щодо якості та безпеки;

-ветеринарного контролю (огляду), а за необхідності й лабораторного дослідження;

-олію (крім промислової розфасовки), дикорослі плоди, ягоди та свіжі гриби - наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку;

-солоно-квашені, мариновані овочі та фрукти (виключно з дерев’яного або емальованого посуду) - наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку та дотримання чинних ветеринарно-санітарних вимог при торгівлі;

-зернові, круп'яні продукти, борошно в чистих мішках або іншій тарі, розміщеній на підставках, стелажах або піддонах, - наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

 

Продукція, що підлягає обов'язковій сертифікації, дозволяється до продажу за наявності в документах, згідно з якими вона надійшла, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на відповідну продукцію.

 

48. На ринках забороняється продаж:

 

фізичними особами, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, хліба і хлібобулочних виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

 

кондитерських і кулінарних виробів, напівфабрикатів із м'яса і риби (фарш, котлети, кров'яні та домашні ковбаси, зельць, холодець, ікра рибна тощо), а також консервованих продуктів (овочі, м'ясо, риба, ікра та інші консерви), виготовлених у домашніх умовах;

 

готових продуктів тваринного походження промислового виробництва - масла вершкового, сирів, ковбас, копчення тощо без  наявності в документах, згідно з якими вони надійшли, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності наявності документів, що засвідчують їх якість та безпеку та копії документа виробника, що підтверджує належну якість товару, а також відповідних ветеринарних документів;

 

тварин, риб і рослин, занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, у тому числі лікарських, польових квітів;

 

тропічних фруктів та овочів без документів, що підтверджують джерело їх придбання та проходження фітосанітарного контролю;

 

зернових, круп'яних продуктів, забруднених насінням шкідливих бур'янів.

 

49. Продукція тваринного і рослинного походження, що не реалізована протягом робочого дня і яка не зберігалася в холодильних камерах ринків,   наступного дня підлягає огляду та органолептичній оцінці спеціалістами державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку, а за потреби - і додатковим лабораторним дослідженням.

 

ІІІ. Особливості торгівлі непродовольчими товарами

 

50. На ринках дозволяється реалізовувати як нові непродовольчі товари, так і ті, що були в користуванні, крім заборонених для продажу.

Продаж непродовольчих товарів здійснюється з додержанням Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, санітарних норм і правил, інших нормативно-правових актів, які регламентують торговельну діяльність та захист прав споживачів.

 

51. Окремі непродовольчі товари можна продавати на ринках тільки за умови:

 

- нові товари, які підлягають обов'язковій сертифікації, - наявності в документах, згідно з якими вони надійшли, реєстраційних номерів сертифіката відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на відповідний товар;

- предмети гігієни, санітарії, товари побутової хімії, іграшки для немовлят лише в індивідуальній споживчій тарі із зазначенням на ній необхідної для споживача інформації відповідно до чинного законодавства. На кожній іграшці або індивідуальній споживчій тарі повинна бути зазначена необхідна доступна, достовірна інформація відповідно до вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Перевірка іграшок на звук повинна проводитися за допомогою повітродувного устаткування;

- косметично-парфумерні вироби - додержання температурних режимів у місцях, не доступних попаданню прямих сонячних променів;

- побутові газові прилади, що були в користуванні (газові плити, газові котли, газові колонки тощо) - наявності документів, що підтверджують їх придатність до подальшої експлуатації і які видані відповідними службами газового господарства;

- меблі, одяг та головні убори з натурального хутра, електропобутові та телерадіотовари

- розміщення в приміщеннях, пристосованих для торгівлі цими товарами. В експлуатаційних документах (інструкції з експлуатації, паспорті,                            

етикетці, гарантійному талоні) нової побутової техніки продавцем обов'язково робиться відмітка про продаж;

- шкури цінних порід звірів, одяг та головні убори з них - відповідного їх маркування та наявності документів, що підтверджують законність їх придбання;

примірники аудіовізуальних творів і фонограм - через спеціалізовані підприємства торгівлі, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом товарів;

ювелірні та інші вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння - наявності ліцензії;

- пестициди та агрохімікати - наявності ліцензії;

- ліки, лікарські рослини - наявності ліцензії.

 

52. Адміністрація ринку при розробці проекту планування ринку повинна передбачити спеціальні зони і обладнати їх необхідним устаткуванням для примірки покупцями одягу і взуття. Користування примірочними є безкоштовним.

Для продажу товарів, що були в користуванні, відводяться спеціальні місця.

 

53. На ринках з продажу непродовольчих товарів на спеціально відведених місцях дозволяється здійснювати торгівлю продовольчими товарами з додержанням вимог законодавства та Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами.

 

54. На ринку забороняється продавати:

 - вогнепальну, газову, пневматичну, холодну зброю, бойові припаси та спеціальні засоби самооборони;

 - готове армійське спорядження, а також тканини, які використовуються для його виробництва, інші товари військового асортименту, формене обмундирування;

- білизну зі штампом організацій і підприємств;

- наркотичні засоби;

- пальне для транспортних засобів, гас, мазут;

- балони із скрапленим газом;

- вироби піротехнічні побутові та вибухові засоби;

- порнографічні видання;

- заборонені знаряддя лову риби, диких птахів та мисливських тварин - електровудки, колючі знаряддя лову (гарпун, отроги, драчі), самолови (сільця, самостріли, капкани, западні), отруйні для риби принади, а також усі готові знаряддя лову із сіткоснастевих матеріалів (сітки, вентеря, павуки, косинки, путанки, бредні та інші).

 

Сільський голова  В.М. Панич

 

Додаток № 2

до рішення № 10

VІІІ сесії 8 скликання

                    від 06 червня 2018 року

 

ПОРЯДОК

розміщення  тимчасових торгівельних майданчиків

для торгівлі на території Коблівської сільської ради
 


Цей Порядок розроблено з метою забезпечення дотримання Правил благоустрою  територій , затверджених рішенням ІУ сесії Коблівської сільської ради від 22 лютого 2017 року № 10 та недопущення утворення стихійної торгівлі, упорядкування тимчасової дрібно - роздрібної торгівлі, товарами сезонного попиту, сфери послуг, підвищення якості обслуговування споживачів на території Коблівської сільської ради.

 

Розміщення тимчасових торгівельних майданчиків для торгівлі (далі - майданчик) на території Коблівської сільської ради здійснюється за умови дотримання санітарних норм і правил у відповідності до чинного законодавства України, даного Порядку в спеціально встановлених для цього місцях.

 

Поняття вживаються відповідно до ДСТУ 4303:2004 «Роздрібна та оптова торгівля, терміни та визначення понять».
 

Місця для  розміщення тимчасових  майданчиків затверджуються Коблівською сільською радою.


Для розміщення тимчасового майданчика ініціатор  подає  подання до якого додаються:

-місце розміщення тимчасового  майданчика;

-схема розміщення тимчасового майданчика.

Виконавчий комітет Коблівської сільської  ради, розглянувши подання, готує  документацію  на розгляд сесії Коблівської сільської ради. Рішення є підставою для встановлення тимчасового майданчика на території Коблівської сільської ради.

З метою забезпечення благоустрою території місць розміщення тимчасових майданчиків  та прилеглої території продавці торгових точок зобов'язані підтримувати в належному санітарному стані місце  проведення торгівлі.

Тимчасові торгівельні місця встановлюються таким чином, щоб не пошкодити тротуарну плитку, асфальтове покриття чи інші елементи благоустрою.

За порушення цього Порядку (незабезпечення належного санітарного стану, засміченість території, пошкодження тротуарної плитки, асфальтового покриття чи інших елементів благоустрою)  (продавець) притягується до адміністративної відповідальності за порушення правил благоустрою у порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

                                       

Сільський голова  В.М. Панич

 

 

 

Додаток № 3

до рішення № 10

VІІІ сесії 8 скликання

від 06 червня 2017 року

 

 

ПЕРЕЛІК  ТОРГІВЕЛЬНИХ  МІСЦЬ

для розміщення тимчасових торгівельних майданчиків

на території Коблівської сільської ради

 

1.Село Коблево    -         вул. Стевова, 1 (ринок) 

 

2. Село Рибаківка -         вул. Очаківська (біля магазину « Міні-маркет»)

                                         вул. Очаківська (біля магазину «Аріана»)

 

3. Село Лугове      -         вул. Морська (біля ФАПу)

 

4. Село Українка   -         вул. Ювілейна (біля продуктового магазину)

                                         вул. Тилігульська (біля сільського Клубу)

 

5. Село Морське    -         біля бази відпочинку «Голубые дали»

                                         біля бази відпочинку «Сан-Марино»

 

6. Село Новофедорівка - вул. Приморська (центр села)

 

7.Село Федорівка          - вул. Одеська (біля магазину)

 

 

Сільський голова  В.М. Панич

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь