Атлас адміністративно-територіального устрою України. Нова електронна версія 2021. Друге, доповнене видання

Дата: 12.04.2021 15:52

Збодувши незалежність у 1991 році, Україна отримала у спадок від радянського минулого і адміністративно-територіальний устрій, який був сформований в середині 60-х рр. ХХ століття для потреб адміністративно-командної (планової) економіки. Із цим спадком наша країна прожила ще 29 незалежних років, протягом яких було декілька спроб змінити адміністративно-територіальний устрій, який би відповідав європейським принципам управління територій, Європейській хартії місцевого самоврядування та умовам ринкової економіки. У 2014 році, після затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування, у нашій країні розпочалися трансформаційні зміни, результатом яких стало затвердження у 2020 році нового адміністративно-територіального устрою районного рівня та рівня територіальних громад. В цьому атласі міститься інформація про оновлену (трансформовану) та удосконалену систему адміністративно-територіального устрою України, а саме про новий адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, областей, міст із спеціальним статусом Києва та Севастополя, районів та територіальних громад - авторський колектив розробників.

Також дивіться інтерактивну карту адміністративно-териоріальних одиниць України

• клікайте на територіальну громаду та переглядайте інформацію про неї

• обирайте потрібний шар: області, райони або територіальні громади.

Посилання: atu.decentralization.gov.ua