Openbudget.gov.ua - це офіційний державний портал з відкритими даними про публічні фінанси: державний та місцеві бюджети.

На порталі представлено глосарій бюджетних термінів, надано інформацію про бюджетний процес та його учасників, представлені показники державного та місцевих бюджетів.

Портал було створено за ініціативою Міністерства фінансів України у 2018 році на виконання Концепції ІАС “Прозорий бюджет” та запиту громадськості. Портал призначений для інформування в доступній формі широкого кола громадськості про бюджетну політику України, щоб всі версти населення розуміли, на що витрачаються кошти платників податків.

Проєкт створює можливості для прозорого діалогу влади з громадськістю з питань планування та виконання бюджету на державному та місцевому рівнях.

За допомогою візуалізації покращується сприйняття та розуміння даних.

На порталі представлено планові показники державного бюджету, доступні дані про виконання державного та всіх місцевих бюджетів (доходи, видатки, кредитування та фінансування), а також дані про державний борг.

Отже, кожна людина може дізнатись про доходи і видатки своєї громади та приймати участь у формуванні та затвердженні бюджету.

Інструмент BOOST-аналіз, це унікальний інструмент, який розроблено за методологією Світового банку. Його створено для аналізу бюджетів усіх рівнів: від села до держави, в розрізі як доходів, так і видатків, який використовують аналітики та експерти. Інструмент BOOST є невід'ємною частиною порталу “Бюджет для громадян”. Фактично, BOOST-аналіз є «рентгеном» у сфері публічних фінансів.

Посилання: openbudget.gov.ua

Портал належить Міністерству фінансів України.