Пошук

Німецькі проєкти й надалі підтримуватимуть розвиток сталого сільського господарства в Україні

Дата: 02.02.2022 19:06
Кількість переглядів: 1406

02.12.2021 року відбувся «Партнерський обмін для ефективного, ресурсозберігаючого, сталого та конкурентоспроможного аграрного господарства та продовольчої промисловості в Україні», в рамках якого проєкти Двосторонньої коопераційної програми (ДКП) Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини (BMEL) представили результати, досягнуті в 2021 році за головними напрямками роботи, а також найважливіші плани на 2022 рік.

Аташе з аграрних питань Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, пан Франк Мюллер, виступив модератором цього онлайн-заходу, в якому взяли участь майже 100 представників аграрної політики, економіки, науки й освіти, а також засобів масової інформації.

Під час виступів керівника відділу BMEL, пана Бруно Хоффштадта, заступника Міністра економіки України, пана Тараса Качки, начальника Управління міжнародної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України, Олексія Пінчука, та президента Торгово-промислової палати України, пана Геннадія Чижикова, було надано високу оцінку різноманітного й вагомого внеску різних проєктів у стрімкий розвиток аграрного виробництва в Україні, зокрема у реформування ринку землі, органічне сільське господарство, суттєве зростання обсягів торгівлі в аграрному секторі й покращення практичної спрямованості та наближення до міжнародного рівня наукових досліджень і підготовки спеціалістів у галузі сільського господарства в Україні, попри величезні виклики з огляду на наявні рамкові умови.

Від імені АПД, пані Марія Ярошко зазначила, що у спеціалізованих семінарах, адресованих обласним аграрним управлінням, взяло участь майже 500 представників із 182 територіальних громад, що виявили особливий інтерес до питань управління землями сільськогосподарського призначення, нещодавно переданими з державної у комунальну власність. Окрім цього головна увага в 2021 році приділялась заходам, спрямованим на посилення й розширення спроможностей українських партнерів щодо формування політики на підставі фактичних даних та поширення досвіду створення ефективних рамкових умов в галузі аграрної політики.

У своєму виступі пані Катя Делльс назвала подальший розвиток ринку сільськогосподарських земель та ефективне управління земельними ресурсами на рівні територіальних громад важливим викликом наступних років. Саме на цьому напрямку будуть зосереджені зусилля компоненту АПД «Фаховий діалог з земельних питань».

Заступник керівника проєкту «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України» (FABU), пан Андрій Гетя, розповів про успіхи, досягнуті у покращенні процесу викладання і засвоєння знань з акцентом на власну відповідальність та самостійність студентів. В рамках наступної фази проєкту передбачається подальше вдосконалення нормативних рамкових умов, освітніх стандартів, методів викладання, наближених до потреб практика, також змістовного наповнення навчальних програм і організації технологічної практики, запровадження відповідних здобутків у аграрних коледжах України.

Керівник проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA), Штефан Дреесманн, відзначив суттєвий прогрес в ухваленні та імплементації закону України про органічне землеробство, та розповів про вдосконалення Органічної платформи знань та проведенні численних заходів за участі організацій-учасниць руху органічного сільського господарства в Україні.

Андре Піллінґ зупинився на успіхах проєкту «Агрітрейд Україна». З метою посилення інституційної спроможності було здійснено підготовку шістьох експертів-тренерів, а також видано посібники зі збуту аграрної продукції на експорт в розрізі окремих видів продуктів. Річард Муді акцентував увагу на особливому значенні партиципативного підходу за участі всіх зацікавлених сторін при здійсненні політичного консультування у сфері аграрної торгівлі. Окрім багатьох інших напрацювань, було опубліковано результати аналізу конкурентної ситуації та попиту на українську аграрну продукцію, що експортується.

Матіас Деес представив новий проєкт BMEL з підтримки політики в галузі лісового господарства та імплементації Національної інвентаризації лісів України. Реалізація цього проєкту запланована на період з 01.10.2021 по 30.09.2024 року. Керівник відділу, до компетенції якого входять питання двосторонніх відносин з Україною, пані Антьє Фрезе наприкінці заходу високо оцінила роботу керівника проєкту АПД Фолькера Зассе, який залишає цю посаду 31 грудня 2021 року.

У відповідь пан Зассе зазначив, що «спільна робота з усіма учасниками над формуванням ефективної аграрної політики та забезпеченням сталого розвитку сільського господарства України впродовж останніх десяти років була для мене надзвичайно почесною й радісною місією. Від усього серця дякую за компетентну й дружню співпрацю. Впевнений, що й наступні роки мого життя будуть тісно пов’язані з Вами та з Україною".

Джерело: АПД (Німецько-український агрополітичний діалог).


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь