Відповідальність за тонування скла автомобіля: що потрібно знати?

Дата: 08.02.2022 20:41
Кількість переглядів: 537

Правила дорожнього руху (далі Правила), затвердженні Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, з останніми змінами від 29.09.2021 регламентують вимоги до технічного стану транспортних засобів та їх обладнання.

Фото без опису

Зокрема пункт 31.4. вищевказаних Правил чітко пояснює наступне: "Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам".

Підпункт в) пункту 31.4.7. Правил роз'яснює заборону: "встановлено на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість, крім самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації про проходження обов’язкового технічного контролю транспортним засобом, яка розміщується в правій верхній частині вітрового скла (на внутрішньому боці) транспортного засобу, що підлягає обов’язковому технічному контролю."

Примітка до пункту 31.4.7. Правил надає виключення: "На верхній частині вітрового скла автомобілів і автобусів можуть бути прикріплені прозорі кольорові плівки. Дозволяється застосовувати тоновані стекла (крім дзеркальних), світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88. Дозволяється застосовувати занавіски на бокових вікнах автобусів."

Тобто єдиним можливим тонуванням скла автомобіля може бути - тоновані стекла (крім дзеркальних), світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88.

Вимоги ГОСТу

Відповідно до пункту 2.2.4 цього ГОСТу 5727-88: «Світлопропускання скла, що забезпечує видимість для водія, має бути не меншим:

  • 75% - для вітрового скла;
  • 70% - для скла, що не є вітровими, що входять до нормативного поля огляду що визначає переднюю оглядовість.

Світлопропускання іншого невітрового скла не нормується.

Скло зі світлопропусканням менше 70% додатково маркується знаком V.

Вітрове скло, пофарбоване в масі та тоноване, не повинно спотворювати правильне сприйняття білого, жовтого, червоного, зеленого та блакитного кольорів».

Вітровим склом ГОСТ називає - скло, що застосовується для скління переднього отвору транспортних засобів.

За яких умов перевіряється скло на світлопропускну здатність?

Для перевірки ступеня пропускання видимого світла (світлопропускання) використовуються спеціальні вимірювальні прилади. 

Ступінь світлопропускання скла визначається відповідно до ГОСТ 27902-88 за таких умов:

  • температура повітря – 20±5°С;
  • тиск – 80-106 кПа;
  • відносна вологість повітря – 60±20%.

Тонування, в першу чергу, проводиться працівником поліції спеціальним, повіреним, сертифікованим приладом. Інофрмації у вільному доступі про наявність таких приладів у підрозділах МВС України наразі немає.

Відповідальність за порушеня вимог про тонування стекол автомобіля

Єдиним видом відповідальності за порушення вимог Правил є штраф в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тобто 340 грн, відповідно до частини 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення: "Керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою:

  • 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61 або у відділі «Березанське бюро правової допомоги» Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке знаходиться в
  • смт. Березанка, вул. Центральна, 41, тел. (05153) 2-11-46; e-mail: brz_bureau@ukr.net

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Ще більше консультацій на інформаційному ресурсі WikiLegalAid. Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги перейшовши за посиланням.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь