Посібник створено за результатами роботи програми USAID DOBRE щодо запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах.

Він демонструє підхід до запобігання корупції, який ґрунтується на принципі встановлення запобіжників корупційним ризикам у систему прийняття рішень у громаді. А також показує, що таке антикорупційні інструменти, як їх запровадити, і які переваги кожен з них дає громадам.

У форматі кейсів описано інструменти, які на практиці виявилися найбільш дієвими: антикорупційна програма, антикорупційна рада, політика врегулювання конфлікту інтересів, допорогові електронні закупівлі, консультації з громадськістю і конкурсний відбір на посади.

Кейси включають приклади з громад, яким вдалося ефективно використовувати ці інструменти, покроковий алгоритм запровадження інструментів, можливі труднощі з використанням, фактори, які сприяють ефективному застосуванню, і поради тим громадам, які хотіли б впровадити інструмент у себе.

Посібник буде корисним керівництву громад, депутатам, громадським активістам, які зацікавлені у зниженні корупційних ризиків, підвищенні якості урядування та впровадженні стандартів доброчесності й прозорості.

Завантажити: посібник .pdf