Громади передаватимуть вільні землі сільськогосподарського призначення за спрощеною процедурою

Дата: 08.04.2022 13:55

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24.03.2022 № 2145-IX набрав чинності (законопроєкт № 7178).

Відтепер територіальні громади наділені повноваженнями передавати в користування вільні землі сільськогосподарського призначення комунальної власності за спрощеною процедурою, а саме без проведення земельних аукціонів, строком до 1 року на підставі власного рішення.

Сюди також віднесені земельні ділянки, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, кооперативу, акціонерного товариства, нерозподілені та невитребувані земельні ділянки і частки (паї). Реєстрацію таких договорів оренди здійснюють районні військові адміністрації.

Нагадаємо, аграрії тимчасово не сплачуватимуть плату за землю, МПЗ та екологічний податок.

Читайте також: Верховна Рада прийняла Закон щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

З використанням матеріалів: Миколаївська районна рада Миколаївської області