Якщо бачите дитину без дорослих: поради для громадян, волонтерів та батьків

Дата: 13.04.2022 19:32

Поради як допомогти самотній дитині та що робити, щоб дитина не загубилася.

Поради для громадян:

1. Переконайтеся, що дитина дійсно без супроводу. Можливо, дорослі просто кудись відійшли? Попитайте людей поруч, чи не знають вони дитину.
  2. Запитайте в дитини, як її звати і звідки вона. Спробуйте дізнатись, коли востаннє вона бачила маму/тата чи іншого дорослого, який був із нею.
  3. Відведіть дитину в тепле і безпечне місце, де є інші дорослі (зала очікування вокзалу, відділ поліції, волонтерський центр). Проте неподалік від місця, де знайшли дитину, на випадок, якщо знайдуться її родичі. Не залишайте дитину на самоті.
  4. Зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції або зверніться до представників місцевої влади. Не забудьте передати інформацію, яку вам вдалося дізнатися про дитину.

Пам’ятайте! У надзвичайній ситуацій, як от під час військового стану, дитина не вважається сиротою чи покинутою навіть якщо поруч із нею зараз немає дорослих. Поки державні органи не встановлять ситуацію з родичами дитини, її не можна всиновити.

Дитина, яка залишилась без супроводу, за рішенням служби у справах дітей може бути передана під тимчасову опіку. Якщо ви хочете стати тимчасовим опікуном, зверніться до служби у справах дітей.

Що робити, коли дитина під впливом сильного страху: поради

Обстріли та регулярні вибухи особливо впливають на дітей. Щоб заспокоїти дитину та вивести її зі стану паніки, потрібно дотримуватись таких порад:

• обов'язково взяти себе в руки
  • вмити дитину водою/дати випити води
  • обняти, пригорнути до себе.

Говорити потрібно таке:

• Подивись на мене, дивись в мої очі
  • Дихай як я: зроби вдих, видих, вдих..
  • Я поруч. Я бачу що тобі страшно. Я поруч з тобою. Ти злякалася. Зараз ти в безпеці.
  • Візьми мою руку. Стисни її.
  • Люблю тебе. Я поруч.