Коблівська територіальна громада

Законодавство, що визначає порядок перетину кордону українцями у воєнний час

Дата: 25.07.2022 09:32

"Правила перетинання державного кордону громадянами України", затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Посилання на Правила.

Відповідно до п. 2-6 Правил У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Закони, постанови, укази

• Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»
  • Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію»
  • Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України»
  • Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (зокрема ст. 23)
  • Закон України «Про правовий режим воєнного стану».