Новий штам COVID – 19 вже в Україні

Дата: 26.01.2023 16:31

Березанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що в Україні зафіксовано новий штам COVID – 19, а саме Кракен.

Основні особливості нового штаму:

• Нежить
  • Біль в горлі
  • Кашель і закладеність носа
  • Головний біль
  • Хриплий голос
  • Біль в м’язах
  • «Пиршіння» в горлі
  • В окремих випадках можливо втрата апетиту та діарея.

Для запобігання розповсюдження коронавірусу серед працівників обов’язково потрібно дотримуватись наступних правил:

• Розмістіть дезінфікуючі засоби при вході на територію підприємства, робочих місцях, тощо
  • Забезпечте наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук
  • Забезпечте наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками
  • Забезпечте протирання поверхонь, до яких часто торкаються, а саме: робочих столів, кухонних стільниць та дверних ручок
  • Забезпечте наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо
  • Дотримання маскового режиму – потрібно носити захисну маску, коли ви знаходитесь поряд з іншими людьми
  • Дотримуйтесь правил гігієни під час кашлю чи чхання. Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чханн. Викидайте використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помийте руки з милом і/або обробіть руки дезінфікуючим засобом
  • Часто мийте руки з милом принаймні 40 секунд. Якщо немає можливості помити руки, їх потрібно обробити дезінфікуючими засобами.

У разі виявлення особи з COVID-19:

• Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому, залишитись у самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.
  • У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та попередження розповсюдження хвороби.

Уряд продовжив дію карантину через COVID – 19 до 30.04.2023 року. Внесено зміни до Розпорядження КМУ «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» і постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».  Продовжено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 30.04.2023. Також продовжено на всій території України карантин до 30.04.2023 р.

Нагадуємо, що діють Постанови головного державного санітарного лікаря України, щодо дотримання протиепідемічних заходів усіх форм власності, а саме:

• Постанова №13 від 06.12.2021 року «Про затвердження протиепідемічних заходів в закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
  • Постанова №23 від 06.12.2021 року Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (окрім спортивних) у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»
  • Постанова №17 від 09.05.2020 р. « Про тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та не продовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
  • Постанова №16 від 09.05.2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях, на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»
  • Постанова №20 від 09.05.2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях та салонах краси на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Бережіть себе і своїх рідних, дотримуйтесь заходів безпеки. Пам’ятайте, тільки діючи спільно ми зможемо зупинити епідемію!

Березанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.