День пам’яті жертв депортації кримських татар
18 травня - день, який займає особливе місце в історії кримських татар, які у 1944 році стали жертвами жорстокої операції силових структур Радянського Союзу. Відправившись від свого рідного півострова, перший ешелон кримських татар покинув ті землі, які були для них батьківщиною. Протягом того ж дня, близько 200 тисяч людей було депортовано до віддалених районів Узбекистану та Казахстану.
Суджено багатьом з цих людей стати жертвами голоду, хвороб, знущань та каторжних праць у місцях спецпоселень, у зв'язку з наслідками жорстокої депортації. Протягом перших років після цієї страшного події загинули безліч невинних життів.
Пам'ять про цю трагедію, а також інші подібні страшні події в нашій історії, має глибокий вплив на формування та зміцнення нашої сучасної самосвідомості та самоідентичності. Незважаючи на суворі обмеження та вимоги законодавства України, в рамках воєнного стану, Коблівська громада вшанувала пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу, приспустивши Державний Прапор України.
Цей акт вшанування є важливим кроком у збереженні нашої історичної пам'яті та показує нашу повагу до жертв та їхніх сімей. Ці події мають нагадувати нам про значення свободи, гідності та неухильної боротьби за правду та справедливість.
У важкі моменти нашої історії ми повинні залишатись об'єднаними та підтримувати один одного, щоб такі злочини не повторилися в майбутньому. Нехай пам'ять про жертви геноциду кримськотатарського народу завжди перебуває в нашому серці, нагадуючи нам про нашу спільну відповідальність за збереження національної пам'яті та віри в світле майбутнє.