ЙОД ПРОТИ РАДІАЦІЇ: ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИБУХУ НА АЕС?

Дата: 16.06.2023 12:18

Відповідно до Наказу МОЗ №408 від 09.03.2021 № 408 «Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії», йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу на людину радіоактивних ізотопів йоду.
Оптимальний ефект йодної профілактики можливий за умови завчасного (превентивного) прийому препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивних ізотопів йоду.

Регламентом встановлено наступні вікові групи та дозування препарату стабільного йоду (калій йодид):

📌  діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,

📌 діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,

📌  діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,

📌 підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю –125 мг.

❌ Важливо! Калій йодид приймається після їжі. Дорослому населенню старше 40 років йодна профілактика не проводиться.

☝️ Протипоказання до прийому препаратів стабільного йоду:

🔻 наявність (у том числі і в анамнезі) захворювань щитоподібної залози, зокрема гіпертиреозу різної природи;

🔻 фурункульоз;

🔻 токсична аденома;

🔻 підвищена чутливість до йоду;

🔻 герпетиформний дерматит Дюринга;

🔻 гіпокомплементемічний васкуліт;

🔻 геморагічний діатез;
🔻  кропив’янка, туберкульоз легень, нефрит, нефроз, піодермія.

Бережіть себе!