Патронат над дитиною – альтернативна форма працевлаштування

Дата: 07.07.2023 10:45
Кількість переглядів: 171

Фото без опису

Сімейний патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та отримала відповідну рекомендацію, зі згоди всіх членів своєї сім’ї готова до розміщення під патронат дітей за місцем свого проживання і уклала з відповідним органом опіки та піклування договір про надання послуг патронату.

Патронатним вихователем НЕ можуть бути такі особи:

Фото без опису обмежені у дієздатності;

Фото без опису визнані недієздатними;

Фото без опису позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

Фото без опису були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

Фото без опису перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

Фото без опису зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

Фото без опису не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

Фото без опису страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;

Фото без опису є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

Фото без опису були засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;

Фото без опису є особами без громадянства;

Фото без опису перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем.

Фото без опису Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, НЕ можуть бути усиновлювачами, патронатними вихователями інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Фото без опису Обов’язкова умова: один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься страховий стаж.

Патронатний вихователь НЕ може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

До патронатної родини можуть бути влаштовані:

Фото без опису новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

Фото без опису підкинуті, знайдені діти;

Фото без опису безпритульні діти;

Фото без опису діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю;

Фото без опису діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

Фото без опису діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

Фото без опису діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

Фото без опису інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Термін перебування дитини під патронатом визначається її індивідуальними потребами та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.

Фото без описуФінансування послуг патронату щомісяця складається з:

Фото без опису оплати праці патронатного вихователя (п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи);

Фото без опису соціальних виплат на влаштованих під патронат (два прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку).

Фото без опису У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває одночасно двоє і більше дітей, малюк віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50%.

Також роботодавець (орган опіки та піклування) сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатного вихователя.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюються у разі наступного влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя.

Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання.

 

Начальник служби у справах дітей Коблівської сільської ради Ліна РАЙЛЯН

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь