Чому за кордоном відбирають наших дітей та як їх повернути батькам.

Дата: 25.07.2023 23:49

З точки зору тамтешніх соціальних служб, це робиться "заради блага дитини", для наших біженців це - біль і біда. На сьогодні відомо 215 таких випадків, на 1 червня їх було 240.

🔹В яких країнах дітей вилучають найчастіше:

• лідирує Польша – 55 випадків, але ж там найбільша кількість українських біженців
  • Німеччина – 50 випадків
  • Іспанія – 30 випадки
  • Італія – 17 випадки
  • Нідерланди – 4 випадки

В Україні свої закони, за кордоном – свої. У нас теж є критерії по квадратних метрах, але є розуміння, що їх не завжди можна дотриматись. Для нас головне, щоб було чисто, щоб діти мали одяг, були нагодовані, відвідували школу.

За европейським законодавством діти різної статі обов’язково мусять мати окремі кімнати. І законодавства там дотримуються суворо.

🔹В європейских країнах може бути різний порядок вилучення дитини від батьків або опікунів. Але один порядок і єдина можливість повернення – через суд. Треба подавати позов до суду і через суд доводити, що ситуація, через яку дитину вилучили, буде виправлена.

А для того, щоб подати позов, у мами повинні бути адвокат і перекладач.

🔹Що робити:

• В разі біди треба звертатися до консульства, до офісу Уповноваженого ВР з прав людини.
  • Також можна звертатися до представництв Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

🔰ПІДПИСАТИСЯ (https://t.me/+XItbK4rYYo42NzUy)