Право пенсіонера на пільгу з оплати комунальних послуг визначає колишнє місце роботи та місце проживання

Дата: 21.07.2023 14:33

Право на пільгу в розмірі 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу мають пенсіонери, які працювали за певними спеціальностями та проживають у сільській місцевості.

Хто має право?

Користуватись пільгою, в межах встановлених норм, мають право колишні:
• педагогічні працівники;
• медичні та фармацевтичні працівники;
• спеціалісти із захисту рослин;
• працівники музеїв, бібліотек;
• працівники державних та комунальних закладів культури, закладів освіти сфери культури.

❗️Членам сім’ї пільговика зазначена пільга не надається.

• Пільга залежить від доходу
  • Пільга надається, якщо середньомісячний дохід сім’ї за попередні шість місяців, в розрахунку на одну особу, не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (в 2023 році це 3760 грн).
  • Пільга надається протягом дванадцяти місяців з місяця визначення такого права.

👉 Необхідні документи:

🔹Довідка або записи в трудовій книжці, які засвідчують дані про роботу людини в сільській місцевості за окремими спеціальностями.

🔹На підставі наданих документів інформація про пільговика вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (Реєстр).

👉 Для призначення пільги пенсіонерам, які перебувають на обліку в Реєстрі, потрібно надати:
– заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу;
– документи, що підтверджують проживання в сільській місцевості.

Як звернутися?

👉 Подати заяву та необхідні документи до Фонду можна в один із способів:
• особисто, через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
• поштою, на адресу органу Фонду;
• online – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійний фонд чи через портал Дія.

Начальник Головного управління Олена СИЧУГОВА