🤰Відпустки для вагітних жінок і працівників із дітьми

✅Плануєте або вже маєте трудові відносини з вагітними жінками та працівниками, які виховують дітей до 14 років?

📌Дізнайтеся, в яких випадках їм не можна відмовляти в працевлаштуванні, які відпустки й пільги ви маєте їм надавати та про інші важливі нюанси.

📝Уявімо, що на ваші вакансії відгукнулися вагітна жінка, мати дітей до 3 років, одинока мати дитини до 14 років або дитини з інвалідністю, а також особа, яка виховує дитину до 14 років без матері. Жоден із цих випадків не може слугувати відмовою у прийнятті на роботу. Маєте інші поважні причини? Обґрунтуйте їх у письмовій формі й пам’ятайте, що ваше рішення можуть оскаржити в суді.

☑З цих самих причин ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ знижувати працівникам заробітну плату.

📎Якщо працівниця вагітна або має дітей до 3 років і не може виконувати свої обов’язки, ви маєте перевести її на легшу й безпечнішу роботу, знизити норму виробітку зі збереженням середньої зарплати.

✏️Також вам заборонено вимагати від неї працювати вночі (з 10 години вечора до 6 години ранку), у понаднормові години та вихідні або їздити у відрядження. Якщо жінка має трохи старших дітей – від 3 до 14 років, або ж доглядає дитину з інвалідністю, за бажанням вона може працювати понаднормово чи їздити у відрядження. Ці самі вимоги поширюються на працівників, які виховують малолітніх дітей без матері.

📑Відпустки, які надаються вагітним жінкам і працівникам із дітьми:
☑оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
☑одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини;
☑відпустка для догляду за дитиною;
☑відпустка працівникам, які всиновили дитину (дітей);
☑додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.