Юлія Лапутіна вручила державні сертифікати ветеранам – випускникам курсів загальновійськової початкової підготовки на базі Національного університету оборони України

Дата: 02.12.2023 23:31

Фото без описуПрограму розроблено фахівцями Мінветеранів спільно з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського, на базі якого і відбувалося навчання. Загалом це вже другий випуск слухачів таких курсів.

22 ветерана й ветеранки з усіх регіонів України завершили навчання на курсах підвищення кваліфікації за напрямом загальновійськової початкової підготовки в системі освіти.

👆Оскільні Міністерство реалізує державну політику в сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, то приділяє особливу увагу реформуванню кадрового забезпечення в системі національно-патріотичного виховання. Зокрема розробляє механізм системного залучення ветеранів війни до освітнього процесу у якості викладачів предмету Захист України.

Тож у суботу, 2 грудня, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та начальник Національного університету оборони України Михайло Коваль за участі представників міністерства та викладачів військового вишу урочисто вручили державні сертифікати ветеранам й ветеранкам – випускникам програми.

В ході навчання вони вдосконалили свою педагогічну майстерність, отримали актуальну інформацію по базовим курсам з тактичної медицини, вогневої підготовки, історії українського війська, а також психології.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

💬“Ви робите дуже важливу справу, адже “Захист України” мають викладати ті, хто знають, як захищати рідну країну. Саме українські ветерани й ветеранки є носіями цінностей українського суспільства – волі і гідності, довіри і відповідальності, які завжди допомагали нам боротися та перемагати. Я хочу побажати вам, щоб отримані знання та практичний досвід допомогли реалізувати головну мету цього проєкту – щоб наші діти, наше молоде покоління продовжували бути носіями цих цінностей. Плануємо масштабувати проєкт по всій країні, щоб у кожній школі предмет “Захист України” викладали наші ветерани”, – наголосила Юлія Лапутіна.

💬“В Університеті оборони України вже вдруге здійснено підвищення кваліфікації 22 педагогічних працівників, серед яких 19 вчителів предмету “Захист України” закладів середньої загальної освіти з 20 областей країни, та три вчителі Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Вони всі мають статус ветеранів війни. Сподіваюся, що під час навчання ви отримали всі знання і навички, застосування яких допоможуть вам у виконанні ваших службових обов'язків. Дякую випускникам та науково-педагогічному складу Університету за плідну роботу, спрямовану на досягнення спільної мети”, – наголосив начальник Національного університету оборони України Михайло Коваль.

Також в ході урочистого заходу Юлія Лапутіна та Михайло Коваль підписали Меморандум між Мінветеранів на Університетом щодо запровадження нової моделі системи військової підготовки громадян України, а саме залучення до цього процесу ветеранів війни.

Yulia Lap