Ідеатон відновлення Коблівської ТГ: «Рослинництво, городництво, послуги та креативні студії»

Дата: 04.12.2023 05:46
Кількість переглядів: 271

Фото без опису

Ідеатон відновлення Коблівської ТГ: «Рослинництво, городництво, послуги та креативні студії»

Нещодавно у Коблівській бібліотеці представники ВПО разом з жителями більшості сіл напрацювали пакет проєктних ідеї з посилення власної продовольчої безпеки та відновлення громади.

Так прокоментував подію місцевий координатор проєкту з інтеграції ВПО у життя Коблівської, Березанської та Вознесенської громад, організатор ІДЕАТОНу, голова ГО «ЕКО Березань» Олексій Сидорчук:

«Ми допомагаємо знайти точки входу ВПО у громади на основі їх співпраці з жителями та органами місцевого самоврядування.
Учасники ІДЕАТОНУ, а це місцеві активісти, посадовці та підприємці, вчились шукати ресурси для реалізації власних ідей, також влаштували мозковий штурм.

На ІДЕАТОН ми запросили:
По-перше, жителів та ВПО, кому просто цікаво вирощувати городину, займатись переробкою сільськогосподарської продукції , має креативні ідеї з розвитку туризму на основі спадщини чумаків та шукають нові можливості для само зайнятості або відкриття власної справи;
По-друге, небайдужих, що мають пропозиції до Плану відновлення та вирішення болючих питань життя і місцевого розвитку.
У заході взяли активну участь взяли і активісти «ЕКО Березань».

Це була «Установча сесія». Далі учасникам ІДЕАТОНУ ми допоможемо знайти ресурси для реалізації ідей. Взимку їх чекає :
Фото без описуНавчання / коуч-супровід у напрацюванні проєктів та їх фінансової/ресурсної підтримки.
Фото без описуКоуч у просуванні рішень ради щодо включення проєктних ідей у “Плані відновлення Коблівської громади” або змін у програму соціального партнерства на 2023-2027 роки.
А 14 грудня подібний захід буде проведено в Березанці. Сподіваємось, що напрацювання учасників стануть точками входу ВПО у громади та допоможуть відповідної модернізації місцевих рішень та Планів відновлення.».

ТРИ ОСНОВІ НАПРАЦЮВАННЯ ІДЕАТОНУ

По - перше, проєктні ідеї з розвитку домогосподарств та малого бізнесу:
1. Рослинництво у селах Луговому, Українці, Тузлах, Рибаківці Анатолівці з вирощування як екзотичних гранатів, інжиру, хурми , троянди для трояндової олії так і та і таких «традиційних культур» як огірки, болгарський перець, томати, полуниця, цибуля, часник та інші;
2. Лікарське рослинництво та послуги лікування травами у с. Тузли;
3. Рибо-ферми. Замкнутий цикл розведення риби на базі будівлі колишнього Лугівського закладу освіти, Рибний кооператив в с. Українка;
4. Міні-пекарні, АЗС у с. Українка;
5. Міні-елеватори у с. Бессарабка Українського округу.
По-друге, громадські ініціативи зі формування
6. Інноваційного молодіжного ХАБ у с. Новофедорівка («дитячий куточок» курси англійської, текстиль, ТРИ- Д цех для проектування та друку корисних речей та деталей для освіти, домогосподарств тощо);
7. Туристичних «магнітиків» Коблівської ТГ таких як:
- Нематеріальна культурна спадщина Єдисану та стародавнього села Тузли;
- Туристичний маршрут від Тилігульського до Березанського лиману через солене озеро у с. Тузли на чумацьких волах/конях;
- Мережа зелених садиб (Федерівка-Анатолівка - Українка).
8. Підтримка та промоція «Зон відпочинку N» на Тилігулі, зокрема підтримка місцевого підприємництва у с Українка, Анатолівка(місцеві ринки та виносна торгівля сільсько-господарськими продуктами, смаколиками, сувенірами тощо.

- Оздоровчий центр на базі ДНЗ с. Українка
- Створення зон відпочинку та реабілітаційних центрів на базі колишніх ДНЗ на березі Тилігульського лиману та Чорного моря.
- Санаторій на березі Тилігульського лиману (між Анатолівкою та Українкою), Профілакторій з використанням лікувальної грязі та соляних печер у Тузлівському окрузі.

Також учасники Ідеатону надали пропозиції до Плану відновлення Коблівської громади у наступних чотирьох сферах:
1. Освіти та соціальної інфраструктури. Збудувати укриття в усіх закладах освіти сіл; Налагодити зручний рух соціальних автобусів до Коблево; Опалення у ФАП, клуби тощо; Створення та діяльність молодіжних центрів ініціатив у Рибаківці, Новофедорівці; Створення центру реабілітації ветеранів та постраждалих від російської агресії «Тузлівська сіль» на базі місцевої амбулаторії із використанням унікальних лікувальних можливостей солоного озера та «лікувальної грязі»; Створення системи лікувально- профілактичних закладів для мешканців ТГ,
2. ЖКГ та благоустрою. Будівництво Парку слави героїв у Коблево і Парку відпочинку в с. Рибаківкці (біля моря); Благоустрій дитячих майданчиків та парку с. Новофедорівці, Реконструкція та очищення джерельних колодязів (села Новофедорівка, Українка, Бессарабка), Матеріально технічне оснащення КП
3. Енергетичної інфраструктури. Газопостачання у с. Українка та с.Бессарабка.
Дорожньо-транспортної інфраструктури та гідроспоруд. Берегоукріплення у с Рибаківка та Лугове; Будівництво доріг: Коблеве — Українка — Анатолівка; Коблеве -Лугове-Рибаківка, Лугове -Глибоке-М14. Ремонт доріг: Українка Анатолівки та Новофедорівки до – М14; Запуск автобусів з сіл до округу до Коблеве.
- Екології. Врегулювати відносини Коблівській Ради з РЛП “Тилігульський»; ЕКО- система погодження ТПВ та Сміттєпереробний завод; погодження ТПВ на пляжах Тилігулу; Створити системи водовідведення у с. Українка та с. Анатолівка. Сталий розвиток природних територій та акваторій озера Солонець – Тузли (Розвиток зеленої енергетики, зокрема вітропарку, сонячного кооперативу тощо); Створення вітропарку (8 вітряків) в с. Тузли; Встановлення сонячних панелей (амбулаторії, клуби, ДНЗ, сільрада, – покрівцеві панелі)
4. Безпека. Розмінування прибережних зон.

Згаданий пакет пропозицій учасників заходу також узагальнив напрацювання учасників жовтневих обговорень пропозиції жителів усіх округів у План відновлення Коблівської громади», що організувала команда проєкту в рамках діяльності міжрегіональної мережі Громадських платформ відновлення . Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=13963 .
Також за результатами громадського командою проєкту напрацьовано відповідний пакет місцевих рішень щодо інтеграції ВПО у відновлення. Коблівської ТГ Докладніше у релізі http://frgn.mk.ua/?p=13941
Фото — звіт учасника Ідеатону Олексія Сидорчука:

Фото без опису

Фото без описуПрес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Ідеатон відбувся в рамках проєкту «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя Березанської, Вознесенської та Коблівської ТГ», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Ідеатон — це колективний мозковий штурм або співпраця, коли спеціалісти з різних галузей шукають ідеї та рішення для розв’язання певних проблем на межі компетенцій і сфер діяльності.

Партнерами проєкту є Коблівська, Березанська та Вознесенська ради, ГО «ЕКО Березань» та БФ «Фонд громади Вознесенську».
Проєкт спрямовано на забезпечення участі ВПО у формуванні та реалізації місцевих рішень щодо відновлення у сферах продовольчої безпеки, працевлаштування, соціальних і освітніх послуг.


 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь