Громадська безпека: Комендантська година та функції патрулю

Дата: 06.03.2024 15:37

На період воєнного стану в Україні запроваджена комендантська година.
☝️ Це заборона перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.
👮‍♀️ За дотриманням комендантської години слідкує патруль.

Патруль – це спільний рухомий наряд, до складу якого входять поліцейські Національної поліції та військовослужбовці Збройних Сил, і можуть залучатися військовослужбовці Національної гвардії та Держприкордонслужби.

⌚️ Патруль має повноваження вживати заходів щодо порушників комендантської години:

• затримувати та доставляти в Національну поліцію осіб, які порушують закон;
  • перевіряти документи осіб, вилучати предмети правопорушення;
  • тимчасово обмежувати рух та пересування на вулицях і громадських місцях;
  • виконувати огляд речей, транспортних засобів та вантажів;
  • входити на території для припинення кримінальних правопорушень та затримання підозрюваних осіб;
  • використовувати транспорт та засоби зв'язку для запобігання та затримання злочинців;
  • застосовувати заходи фізичного впливу, зброї та спеціальних засобів відповідно до законодавства.

✅ Якщо ви потребуєте консультації юриста та роз’яснень ваших прав, звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги за телефоном контакт-центру системи безоплатної правничої допомоги 0 800 213 103

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.