ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОТЕЗАМИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Дата: 04.04.2024 13:59

За інформацією Міністерства соціальної політики України українці, що через російську агресію, вимушені були покинути свої домівки та переїхати в інший регіон також мають право на гарантоване державою забезпечення допоміжними засобами реабілітації. Зокрема, йдеться і про забезпечення протезами.

Який алгоритм отримання протезу?

1️⃣ Подати документи для безоплатного протезування

Для цього є кілька способів:

🔸Якщо людина з ампутацією ще у лікарні, варто звернутись до соціального працівника, який є у медзакладі, якщо він працює в мультидисциплінарній реабілітаційній команді.
🔸 Якщо соціального працівника немає – зверніться до лікаря з проханням запросити з територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, який допоможе подати документи.
🔸Зверніться до найближчого ЦНАПу чи в місцевий орган соціального захисту населення.
🔸Документи також можна подати онлайн у електронному кабінеті особи з інвалідністю.

Фото без опису Які документи потрібні?

🔹Паспорт громадянина України (або посвідка на постійне/тимчасове проживання; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; тимчасове посвідчення громадянина України) та ідентифікаційний код.
🔹Довідка про обставини травми від командира військової частини (для військових).
🔹Висновок ВЛК (для військових) чи ЛКК (для цивільних).
🔹Посвідчення УБД (за наявності).

2️⃣ Отримати направлення на протезування.

Направлення надійде в електронному кабінету особи з інвалідністю, навіть якщо документи були подані, наприклад у ЦНАПі чи органі соцзахисту.
Тип протеза визначає лікарська комісія, або протезне підприємство, або мультидисциплінарна команда в лікарні. Військовослужбовці забезпечуються двома видами протезів: механічним і електричним.

3️⃣ Обрати протезне підприємство.

Звернутись до протезного підприємства можна у будь-який спосіб: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення.
Ознайомитись із переліком протезних підприємств можна за посиланням.
Подати офіційну заявку до протезного підприємства у паперовій чи електронній формі.

4️⃣ Отримати протез.